• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-18995-5
  • خبرنگار : 13094
  • منبع خبر : ----

عامل انسانی مهم‌ترین عامل توسعه کشور

دبیر همایش روز ملی توسعه ایران گفت: باید برای توجه به نمادهای توسعه، کار اساسی صورت گیرد و مهم‌ترین عامل در این زمینه انسان است.

عباس عصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل در حاشیه مراسم روز ملی توسعه، اظهار کرد: توسعه بدون حضور انسان بی‌معنا است، مرحوم حسین عظیمی- استاد برجسته اقتصاد کشور، توسعه را انسان‌محور می‌دانستند و سعی داشتند این را در اقتصاد تبیین کنند.

وی افزود: در جهت همین اهداف، جمعی از نخبگان اقتصادی و توسعه پویشی درست کردند تا نظریه عظیمی را تبیین کنند و فرهنگ سازی توسعه را مورد توجه قرار دادند، به این معنا که اگر قرار است توسعه‌ای اتفاق افتد مردم باید جهت توسعه را بدانند و تقویت کنند.

دبیر همایش روز ملی توسعه ایران، تصریح کرد: برای همین منظور در شهر زادگاه دکتر عظیمی خانه پدری ایشان را به عنوان خانه موزه توسعه ایران در آران و بیدگل مورد بهره‌برداری قرار دادیم تا مکانی برای بازدید عموم مردم از نمادهای توسعه باشد و توانسته باشیم فرهنگ‌سازی مردمی را در جهت تکریم پدر علم توسعه ایران انجام داده باشیم.

به گزارش ایسنا؛ خانه موزه مرحوم عظیمی آرانی -پدر علم توسعه ایران در محله دهنو آران و بیدگل در متراژ ۶۰۰ متر مربع افتتاح و برای بازدید عموم مردم به بهره‌برداری رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: