• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-19095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو هیئت مدیره انجمن اوتیسم کاشان:

توانمند کردن معلولان، کمک به توسعه جامعه است

عضو هیئت مدیره انجمن اوتیسم کاشان گفت: مشکلات یک فرد معلول، همه جامعه را درگیر می‌کند و توانمند کردن و توانمندسازی معلولان برای برگشت به بدنه جامعه، کمک به توسعه جامعه است.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، محمد عقیقی در نشست با خبرنگاران، اظهار کرد: جامعه نمی‌داند با بچه‌های اوتیسم چگونه رفتار کند و ائتلاف و شبکه سازی نیز در مورد بیماری اوتیسم و آگاه‌سازی مردم نسبت به این بیماری تشکیل نشده است.مشکلات یک فرد معلول، همه جامعه را درگیر می‌کند و توانمند کردن و توانمندسازی معلولان برای برگشت به بدنه جامعه، کمک به توسعه جامعه است.

وی افزود: موازی کاری باعث عدم آگاهی و اتلاف منابع شده و مشکل این گروه از بیماران نیز به صورت ریشه‌ای حل نشده است. دانشگاه‌های علوم پزشکی و نهادهای مسئول مثل بهزیستی و آموزش و پرورش نیز همراهی نمی‌کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن اوتیسم کاشان، تصریح کرد: خانواده بچه‌های اوتیسم از تأثیرگذاری اجتماعی بهره نمی‌برند و مشکلات مالی دارند و از طرف دیگر مسئولان نیز بچه‌های اوتیسم را به بازی گرفته‌اند، به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند و آمارها را قبول ندارند.

وی گفت:  انگیزه‌های داوطلبانه نیز کمرنگ شده است و باید اطلاع رسانی در جامعه انجام شود. درحالی که دنیا با اطلاع رسانی از عوارض این بیماری جلوگیری می‌کند، بهزیستی و آموزش و پرورش برای کسب مجوزهای قانونی همکاری نمی‌کنند. هرچند انجمن‌های مردم‌نهاد فعالیت می‌کند، اما نهادهای قانونی باید نقش خود را ایفا کنند.

عقیقی گفت: هر چند که ریشه این بیماری ناشناخته است، اما عوامل محیطی، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و فناورانه در تشدید این اختلال مؤثر است که کنترل عوامل نیازمند آگاهی جامعه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: