• پنجشنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی خبر داد:

وضعیت نگران‌کننده پل‌های تاریخی در مسیر زاینده‌رود/آماده‌باش مدیران میراث فرهنگی

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی گفت:‌ میزان خسارات وارد شده به آثار تاریخی در جریان سیل روزهای گذشته در کشور، تا دو سه روز آینده با بررسی دقیق‌تر و بعد از فروکش کردن سیلاب‌ها بررسی و اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد حسن طالبیان با اشاره به شدت بارش باران در استان‌های مختلف کشور و جاری شدن سیل در تعدادی از استان‌ها، اظهار کرد: به محض شروع بارش باران و احتمال وقوع سیل و طغیان روخانه‌ها، همکاران ما در سراسر کشور فعالیت‌های خود را با موضوع پایش آثار تاریخی و برنامه ریزی برای جلوگیری از آسیب به این آثار شروع کردند و تا کنون نیز همه همکاران ما در سراسر کشور در آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به انجام پایش‌های صورت گرفته در استان اصفهان و روی بناهای تاریخی آن، گفت: تاکنون از وضعیت بناهای تاریخی آسیبی گزارش نشده است اما وضعیت پل‌های تاریخی در مسیر زاینده رود بر اثر سیلاب نگران کننده است.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی با اشاره به آماده باش کامل سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: تمام مدیران کل میراث فرهنگی در ۳۱ استان کشور، مدیران امور پایگاه‌های ملی و جهانی، مدیران موزه‌ها و معاونان میراث فرهنگی استان‌های مختلف در آماده باش کامل هستند.

طالبیان گفت: میزان خسارات وارده تا دو سه روز آینده با بررسی دقیق‌تر بعد از فروکش کردن سیلاب‌ها انجام می‌شود، همچنین بلافاصله مرمت اضطراری و متعاقب آن بعد از تهیه طرح مرمت و تصویب آن، اجرای مرمت اساسی این بناها و مجموعه‌های آسیب دیده با تامین اعتبار از محل طرح های مقابله با بحران، در اولویت اقدام استان ها باید قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: