• پنجشنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

الهیاری خبر داد:

سلامت پل‌هاي تاريخي اصفهان/رشد ٢٦ درصدي اقامت گردشگران استان نسبت به پارسال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به اینکه پل های اصفهان در سلامت کامل به سر می برند، گفت: تا روز هفتم فروردین  یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر اصفهان را برای گردش انتخاب کرده اند و سه میلیون و ۳۳۰هزار نفر از اماکن تاریخی بازدید کرده اند.

فریدون الهیاری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، اظهار کرد: آخرین آمار ورود مسافر به اصفهان تا روز هفتم فروردین چیزی حدود یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر بوده است، همچنین تا همین روز سه میلیون و ۳۳۰ هزار نفر از مجموعه های تاریخی و مراکز دیدنی بازدید کرده اند.

وی با بیان اینکه مجموعه جهانی میدان نقش جهان بیشترین حضور مسافر را داشته است، افزود: تا این لحظه در اماکن دارای بلیت فروشی باغ فین کاشان بیشترین بلیت فروخته شده را به خود اختصاص داده است و پس از آن عالی قاپو و چهل‌ستون قرار گرفته اند. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد: از نظر تعداد اقامت نسبت به سال گذشته استان اصفهان ۲۶ درصد رشد داشته است و از نظر بازدید اماکن نیز این استان رشد ۱۸ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه می کند.

الهیاری تصریح کرد: در سال جاری نظارت ها در موضوع ستاد تسهیلات سفر جدی تر دنبال شد و در همین خصوص تشویق ها ۳۳۳ درصد و برخوردها ۱۲۸ درصد رشد داشته است. 

وی با اشاره وضعیت پل های تاریخی اصفهان پس از افزایش دبی آب رودخانه زاینده رود، اظهار کرد: دبی رودخانه طی دو روز گذشته تا ۳۵۰ مترمکعب بر ثانیه افزایش پیدا کرد، اما امروز وضعیت رودخانه عادی است، هرچند که ما در خصوص پل اورگان نگرانی هايي داشتیم که خوشبختانه اتفاق خاصی رخ نداد و بحران به خوبی مدیریت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: در خصوص پل های مهم شهر اصفهان هیچ نگرانی وجود ندارد و هیچ مشکلی نیز برای این پل ها به وجود نخواهد آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: