• دوشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-8495-5
  • خبرنگار : 13094
  • منبع خبر : ----

رشد ۱۷ درصدی سفرهای نوروزی به استان اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در دور اول سفرهای نوروزی بیش از ۴ میلیون نفر از جاذبه های استان بازدید کردند که رشد 17 درصدی  را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

فریدون الهیاری در حاشیه بازدید از شهر زیر زمینی در سفید شهر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل در خصوص دور اول سفرهای نوروزی، اظهار کرد: در ابتدای تعطیلات نوروزی شاهد حضور خوب و چشمگیر مسافران و گردشگران نوروزی در سطح استان بودیم و حتی در روزهای  رشد ۴۰ درصدی گردشگری نسبت به سال قبل را داشتیم.

وی افزود: شروع روزهای کاری بعد از تعطیلات اولیه و شرایط جوی که با ریزش بارش باران و برف در برخی نقاط، آمار گردشگران کاهش محسوسی پیدا کرد، هرچند با وجود این ما شاهد رشد حدود ۱۷ درصدی بازدید کنندگان را نسبت به سال ۹۷ داشتیم و از دور دوم شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی به استان خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به آمار اولیه ورود گردشگران اشاره کرد و گفت: طبق آمار موجود در دور اول سفرها، بازدید از مناطق تاریخی و جاذبه های گردشگری استان ۴ میلیون و 180 نفر بوده است که رشد ۱۷ درصدی را نسبت به نوروز سال گذشته در همین ایام نشان می دهد و در ضمن در این مدت ۲ میلیون و صد و پنجاه و پنج نفر در سطح استان اسکان داده شدند.

الهیاری گفت: هدف ما رضایت گردشگران و مسافران نوروزی است  تا بتوانیم ضمن کمک به رشد گردشگری، جاذبه ها و ظرفیت های تمام نقاط تاریخی و گردشگری شهرهای استان را به بازدید کنندگان و گردشگران داخلی و خارجی بشناسانیم و در این راه کمک و همراهی مردم در برخورد با مسافران و گردشگران خیلی مهم است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: