• چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار خمینی شهر:

خمینی شهر در زمینه گردشگری پتانسیل بالایی دارد

فرماندار شهرستان خمینی شهر گفت: امسال بیش از 15هزار کتابچه و 30 هزار نقشه راهنمای گردشگری توسط شهرداری خمینی شهر طراحی و در اختیار مسافرین قرار گرفت.

محمود مسلم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خمینی شهر اظهار کرد: شهرستان خمینی شهر با بیش از 200 ابنیه تاریخی و گردشگری و وجود مناطقی چون چشمه لادر و بام سبز جذابیت های بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد.  

وی با اشاره به پیشینه تاریخی این شهر گفت: به گفته مورخین خمینی شهر در مقطعی از زمان پایتخت دوره ساسانیان بوده است و با توجه به پتانسیل های موجود می توانیم از بُعد ارتقا ارزش افزوده گردشگری خصوصا جذب توریست اقدامات خوبی انجام دهیم. 

مسلم زاده در مورد میراث ناملموس این شهر گفت:  وجود شاعران متعدد در این دیار ، زبان ولاتی، نان ها و شیرینی های محلی چون نان گلی، صنایع دستی چون خاتم کاری و میناکاری و ... جذابیت های ویژه ای را به این شهر داده است. 


مسلم زاده تصریح کرد:امسال با برنامه ریزی های فشرده و برنامه های جالب شهرداری افزایش چشم گیری را در زمینه جذب گردشگر چه در حوزه اسکان و چه بازدید داشته ایم. امیدواریم در سال آتی نیز با هدف گذاری مناسب بتوانیم به صورت ویژه خمینی شهر را آنچنان که شایسته است برای هموطنان معرفی کنیم.

فرماندار خمینی شهر با اعلام توزیع بیش از 15 هزار کتابچه و 30 هزار نقشه راهنمایی گردشگری در ورودی های شهر و اماکن تاریخی اظهار کرد: کتابچه ها و نقشه های گردشگری بانک اطلاعاتی خوبی برای معرفی جاذبه های طبیعی، اماکن گردشگری، تفرجگاه ها و هر آن چیزی که مسافر به آن احتیاج دارند. 

وی در مورد طرح ویژه اتوبوس گردشگری گفت: یکی از اقدامات شاخص شهرداری در ایام نوروز اختصاص دو دستگاه اتوبوس برای گردشگری بود . استقرار این اتوبوس ها در محل چهلستون و منارجنبان اصفهان که به نوعی به عنوان اتوبوس خانواده فعالیت داشتند و مسافرین را برای بازدید اماکن تاریخی و گردشگری به خمینی شهر منتقل می کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: