• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-11295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساداتی نژاد:

"طرح استانِ اصفهان شمالی" با هدف کاهش بروکراسی اداری ارائه شد

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بروکراسی اداری، یکی از مشکلات اصلی مردم مناطق مختلف استان اصفهان است که موجب نارضایتی مردم شده است و حتی مورد اعتراض استانداران استان نیز قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، سید جواد ساداتی نژاد عصر روز گذشته (شنبه) در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: مسئولان استان اصفهان بر این نظر بودند که تفویض اختیار به شهرستان‌ها موجب کاهش بروکراسی و افزایش رضایتمندی مردم می‌شود، اما وقتی این دیدگاه عملی نشد، طرح ایجاد یک استان مستقل مطرح شد.

وی افزود: با هدف عملی شدن این مطالبه مردم، دو سال قبل طرحی را با ۴۶ امضا به مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه کردیم که می‌تواند مشکلات را کاهش داده و باعث توسعه و پیشرفت بیشتری در شهرستان‌های شمال استان اصفهان ‌شود که یک گام جدید و نوآورانه در راستای مطالبه مردم این منطقه است.

ساداتی نژاد تصریح کرد: بر اساس تحقیقی که در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، ایجاد استان اصفهان شمالی باید فرایند طبیعی و قانونی خود را در مجلس طی کند تا در نهایت در صحن علنی رأی‌گیری شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طولانی شدن زمان دو ساله دریافت یک مجوز یا واگذاری زمین، موجب شده که سرمایه‌گذاران مناطق شمال استان اصفهان در شهرها و استان‌های دیگری سرمایه‌گذاری کنند که این بوروکراسی آزار دهنده موجب نارضایتی نمایندگان شهرستان‌های شمال استان نیز شده است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، افزود: استان اصفهان یک استان پهناور با شهرستان‌های متعدد است، به همین دلیل استاندار این استان شاید سالی یک بار هم نتواند به شهرستان‌ها سر بزند، اما با تفکیک آن، باعث خواهد شد که مدیران استانی رسیدگی بهتر و بیشتری به کارهای مردم داشته باشند که این موجب رضایتمندی شهروندان می‌شود.

وی تصریح کرد: به اعتقاد نمایندگان امضا کننده طرح، تفکیک و استقلال استان اصفهان، به نفع مردم است و این ظرفیت‌ها می‌تواند برای کشور ما ارزش افزوده، بهره‌وری بیشتر و اشتغال پایدار نیز داشته باشد.

ساداتی‌نژاد تأکید کرد: انتخاب نام اصفهان شمالی، دارای این پیام است که هیچ نگاه منفی نسبت به نام اصفهان نیست که در صحنه‌های انقلاب اسلامی نقش داشته، پایتخت فرهنگ و هنر است و ما این نام را برازنده همه شهرهای استان می‌دانیم، پس انتخاب این نام نشان همبستگی و اتحاد در این منطقه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: