• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-14795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

توزیع 12 هزار تخم کرم ابریشم در استان

مسئول مرکز توسعه نوغان‌داری شهرستان نطنز گفت: بیش از 12 هزار تخم کرم ابریشم در بین نوغان‌داران استان اصفهان توزیع شد.

بهرام گلرنگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: بیش از 12 هزار تخم نوغان در 400 بسته بین نوغان‌داران استان اصفهان توزیع شد.

وی با بیان اینکه این میزان توزیع نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 10 درصدی روبرو بوده است، در خصوص میزان سود نوغان‌داری، افزود: از هر جعبه تخم نوغان بین 30 تا 35 پیله کرم ابریشم به دست می‌آید که سود حاصل از نگهداری هر جعبه تخم نوغان بیش از 20میلیون ریال است.

مسئول مرکز نوغان‌داری نطنز گفت: هر جعبه تخم نوغان به قیمت 75 هزار ریال به نوغان‌داران عرضه و هر کیلوگرم پیله کرم ابریشم هم به نرخ 700 هزار ریال خریداری می‌شود.

وی پیرامون تاریخچه مرکز نوغان‌داری در شهرستان نطنز تصریح کرد: مرکز توسعه نوغانداری نطنز در سال1328 تأسیس شده و پرورش کرم ابریشم در این شهرستان حدود یک قرن سابقه دارد.

گلرنگ خاطرنشان کرد: مرکز نوغان‌داری این شهرستان تنها شعبه در مرکز و جنوب کشور است که همه‌ساله، از نیمه دوم فروردین لارو نوغان را برای تولید و پرورش پیله کرم ابریشم در اختیار پرورش دهندگان کرم ابریشم در نطنز و استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، قم، تهران و شیراز قرار می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: