• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-15295-5
  • خبرنگار : 13095
  • منبع خبر : ----

مشکل آبرسانی 13 روستای اردستان مرتفع شد

مدیر آبفار روستایی اردستان از مرتفع شدن مشکل آبرسانی 13 روستای اردستان بر اثر بارندگی‌های اخیر خبر داد.

رضا دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: به دلیل ریزش مناسب نزولات آسمانی، در زمستان سال گذشته و بهار امسال روستاهایی که آب آشامیدنی آن‌ها با تانکرهای آبرسان تأمین می‌شد از 65 روستا به 52 روستا کاهش یافته است.

وی با اینکه بیشتر این روستاها در بخش مرکزی شهرستان قرار دارد افزود: در برخی مواقع به دلیل کاهش آبدهی سفره‌های زیرزمینی از جمله چاه‌ها، چشمه‌ها و نوسانات آبی، به منظور تأمین مستمر و پایدار آب شرب روستاییان از روش آبرسانی سیار استفاده می‌شود.

مدیر آبفار روستایی اردستان گفت: در روستاهای بخش برزاوند که در قسمت کوهستانی شهرستان واقع شده فقط مخازن فلزی هر روستا شارژ می‌شود و این در حالی است که در بخش همبرات روستاهای سرجهن، سرهنگچه، خرم آباد، کسوج و شیرازان هنوز چاه‌های آن بی‌آب است و با کمبود آب مواجه هستند.

دهقان یکی از مشکل‌های این اداره را اقدام برای اصلاح و یا تعویض شبکه‌های آب‌رسانی فرسوده عنوان کرد و گفت: تعویض شبکه آب‌رسانی روستای اونج اردستان به طول دو هزار و ۲۰۰ متر با ارزش تقریبی بیش از ۲۰ میلیارد ریال به زودی انجام خواهد شد.

وی به تعویض و اصلاح خط انتقال آب در بخش زواره هم اشاره کرد و گفت: این طرح به طول ۷ کیلومتر از روستای حسین‌آباد تا حبیب‌آباد از محل مجتمع ریگستان در راستای جلوگیری و هدر رفت آب انجام شده است. با اجرای این طرح از پرت ۴۰درصدی آب جلوگیری شده که برای اجرای این طرح ۲۰۰میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر آبفار روستایی اردستان همچنین از واگذاری ۱۴۹ انشعابات آب روستایی در اردستان در سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به خشکسالی سال گذشته آبرسانی سیار به روستاهای تحت پوشش و همچنین غیر پوشش این اداره به مقدار ۶۰ هزار و ۶۵۱ متر مکعب انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: