• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-2493-5
  • خبرنگار : 13037
  • منبع خبر : ----

دانشگاه اصفهان میزبان دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز

دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز در تاریخ ۱۰و ۱۱ اردیبهشت در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، دبیر اجرایی "دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری این همایش در دانشگاه اصفهان با اعلام این خبر، اظهار کرد: دومين همايش بين المللي دانشگاه سبز با توجه روند روز افزون مخاطرات زيست محيطي و توجه مردم و مسئولان کشور به چالش هاي زيست محيطي، به همت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دانشگاه اصفهان برگزار مي شود.

ولی الله میرخانی با بیان اینکه فرهنگ سبز را باید در جامعه نهادینه سازیم، تصریح کرد: حفظ محیط زیست و مدیریت سبز از جمله وظایف تمام افراد جامعه است. حفاطت از محیط زیست به عنوان  نعمتی که خدا به ما ارزانی داشته، بر تک تک ما واجب و ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه محل آموزش و مهد علم است باید در حوزه آموزش  و نهادینه سازی مدیریت سبز در جامعه نیز پیشگام باشد و آموزش های لازم را جامعه ارائه و با اجرای پژوهش های نوین این میراث گرانبها را برای آیندگان حفظ کند.

دبیر اجرایی "دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" تاکید کرد: دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز ميزبان متخصاين حوزه هاي مرتبط از کشورهاي مختلف و اساتيد صاحب نام داخلي خواهد بود تا دستاوردها، ابتکارات و چالش هاي پيش روي خود را با ساير متفکران و تصميم گيرندگان در اين زمينه ها به اشتراک بگذارند.

وی با بیان اینکه این کنفرانس میزبان برپایی فن بازار و استارت آپ سبز نیز خواهد بود، اظهار کرد: این هایش فضایي براي ارائه ايده ها و ارتباط ايده پردازان و کارشناسان مرتبط با موضوعات کنفرانس فراهم آورده تا علاوه بر توانمندسازي نخبگان دانشگاهي، برقراري ارتباط بين صنعت و دانشگاه را تسهيل کند.

میرخانی با اشاره به محورهای این همایش گفت: دومین همایش دانشگاه سبز در هشت محور تخصصی شامل تجربیات ملی و بین المللي، انرژی های تجدید پذیر، مديريت آب و پساب، مدیریت مصرف انرژی، مدیریت پسماند،حمل و نقل سبز، فناوری اطلاعات و ارتباطات سبز و طراحی پردیس های دانشگاهي پايدار برگزار مي شود.

به گزارش ایسنا، "دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" با حضور دانشمندان و دانشجویان ملی و بین المللی این حوزه، 10 و 11 اردیبهشت در دانشگاه اصفهان برگزار می شود. نخستین دوره همایش دانشگاه سبز به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سال 96 برگزار شد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: