• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-2593-5
  • خبرنگار : 13037
  • منبع خبر : ----

صنعت، دانشگاه و ارگان‌های تصمیم‌گیر سه ضلع تبیین مدیریت سبز در جامعه

دبیر علمی "دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز" گفت: تعامل سه حوزه صنعت، دانشگاه و ارگان های تصمیم گیر با یکدیگر موجب تبیین مدیریت سبز در جامعه می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، مهران زینلیان بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری "دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" در دانشگاه اصفهان، با بیان اینکه مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه همایش پایان یافته است، اظهار کرد: مقالات این همایش با رویکرد کاربردی بودن ارائه می شود و مقالاتی در اولویت قرار دارند که بتوانند مسائل کاربردی ارائه دهند. 

وی از ارسال 80 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: 50 مقاله واجد شرایط ارایه در این همایش بوده اند که حدود 30 مقاله طی دو روز در قالب سخنرانی و پنل و مابقی در قالب پوستر ارائه می شود.

دبیر علمی "دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز" همچنین از آماده سازی بخش بین المللی این همایش خبر داد و گفت: حدود 600نفر شرکت کننده در این همایش حضور دارند که در بخش بین الملل میزبان کشورهای پاکستان، عراق، کرواسی، مالزی، اندونزی و استرالیا خواهیم بود.

زینلیان افزود: در این همایش نمایشگاه جانبی شامل 44 غرفه با حضور افرادی از صنعت و شرکت های دانش بنیان و از افراد تصمیمگیر و سرمایه گذار برپا خواهد شد. 

دبیر علمی "دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز" تصریح کرد: پروفسور "سومرو"، معاون علمی موسسه اکو در روز افتتاحیه سخنران کلیدی این همایش خواهد بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه اصفهان در دو سال اخیر در نظام رتبه بندی بین المللی و کشوری جزء دانشگاه‌های سبز قرار دارد، تصریح کرد: از جمله اقدامات شاخص دانشگاه اصفهان در حوزه مدیریت سبز، کنترل سیستم های حرارتی، برودتی و تهويه مطبوع یا هوشمندسازی موتورخانه های دانشگاه است که بر اساس سیستم، دما به صورت اتوماتیک کم و زیاد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. 

زینلیان تاکید کرد: برخی از این تکنولوژی های کاهنده انرژی برای نخستین بار در سطح كشور در دانشگاه اصفهان انجام شده است. یکی از این پروژه ها استفاده مجدد از پساب خاكستري تصفيه شده به منظور آبياري فضای سبز دانشگاه و یا پروژه بانک یخ اجرا شده در دو دانشکده دانشگاه اصفهان است.

به گزارش ایسنا، "دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" با حضور دانشمندان و دانشجویان ملی و بین المللی این حوزه، 10 و 11 اردیبهشت در دانشگاه اصفهان برگزار می شود. نخستین دوره همایش دانشگاه سبز به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سال 96 برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: