/گزارش تصویری/ عکاس: فاطمه صادق زاده
مدرسه بدون دیوار
عكس  12:31:37 1398/02/12
982-1589-5 كد خبر
مدارس طبيعت از سال 1336به مدت 60 سال است که در دنيا فعاليت مي کنند. هدف اين گونه مدارس ايجاد فرصتي براي دانش آموزان در فضاي بيروني است که دانش آن ها را درباره طبيعت، حيوانات، گياهان فراهم مي آورد. 
اولين فعاليت مدارس به صورت چند شبانه روز کمپ زدن در مناطق مختلف طبيعي و آشنا شدن دانش آموزان با زندگي مردم محلي آن مناطق بود که چشم انداز متفاوت و تازه اي از زندگي مردم آن مناطق و تجربه چندگانه براي کودکان دربرداشت. و همچنين انگيزه براي يادگيري و رابطه آن ها را با طبيعت بيش تر و درک اهميت حفاظت از زمين را افزايش مي دهد. 
امروزه مدارسي با عنوان هاي مختلف در کشور تاسيس شده اند که آموزش آن ها بر پايه حضور کودک در محيط هاي مختلف و آموزش مهارت هاي زندگي با قرار دادن کودک در شرايط مختلف شکل گرفته است.
مدرسه بدون ديوار مدت يکسال است که با درخواست خانواده بچه ها و با هدف ايجاد رابطه بين مدرسه و خانه شکل گرفته است.بچه ها را با موقعيت هاي زندگي واقعي رو برو مي کند و با بردن آن ها به مکان هاي مختلف از جمله باغ، موزه، پارک، بازار، امامزاده، مکان هاي تاريخي، خيابان بچه ها با طبيعت، جامعه، دنياي اطراف و خودشان بيش تر آشنا مي گردند و قدرت مشاهده و تفکرشان تقويت مي شود. همچنين از خانواده در همه ي کارها کمک گرفته مي شود که بهترين مشاهده گر، نقاد و کنشگرها هستند.
. اين بچه ها نيمي از روزهاي هفته را در پاتوق و نيمي از ديگر هفته را بنا بر تشخيص خانواده و معلم خود در محيط هاي طبيعي و شهري آموزش مي بينند.

انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: