• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 982-8995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انرژی خورشیدی، سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه

رئیس امور برق شهرستان گلپایگان گفت: دامداری‌ها، سوله صنعتگران، حیاط یا پشت‌بام‌هایی با فضای مناسب و یا زمین‌های لم‌یزرع مکان‌های مناسبی جهت نصب سلول‌های خورشیدی است.

شاپور حدادی پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در گلپایگان با بیان اینکه جلسه‌ای در راستای هم‌اندیشی با صنایع شهرستان در راستای کاهش پیک‌بار مصرف برگزار کرده‌ایم، اظهار کرد: در تابستان سال گذشته پیک‌بار شهرستان گلپایگان حدود 63 مگابایت بود، سهمیه‌ای که سال گذشته برای کاهش پیک تابستانی ما مشخص کرده بودند 10 مگابایت بود که توانستیم 9 مگابایت آن را جذب کنیم. مقدار کاهش پیکی که امسال برای ما در نظر گرفته‌اند 13 مگابایت است که با همکاری صنایع و کشاورزان امیدوارم بتوانیم به این عدد برسیم.

وی در رابطه با انرژی‌های خورشیدی، ادامه داد: از شهروندان گلپایگانی انتظار داریم که در این طرح شرکت کنند، در این طرح انرژی برق به صورت تضمینی خریداری می‌شود. علی‌رغم اینکه ظرفیت‌های خیلی خوبی در شهرستان داریم، اما در سطح استان در رتبه‌های پایین جذب سرمایه‌گذار در بخش نصب انرژی خورشیدی هستیم.

رئیس امور برق شهرستان گلپایگان با بیان اینکه افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند وارد حوزه نصب انرژی خورشیدی شوند، گفت: با توجه به خنک بودن هوا در گلپایگان انرژی خورشیدی راندمان بالایی دارد و به همین دلیل صرفه اقتصادی خوبی را به دنبال دارد، برای مثال مشترکانی که 20 کیلو وات سلول‌های خورشیدی نصب کردند، می‌توانند ماهیانه حداقل 2 میلیون و 300 هزار تومان درآمد کسب کنند که این مبلغ هرساله با توجه به تورم افزایش می‌یابد.

حدادی پور با بیان اینکه هر کیلوبایت نیازمند 12 متر مربع فضا است، خاطرنشان کرد: دامداری‌ها، سوله صنعتگران، حیاط یا پشت‌بام‌هایی با فضای مناسب و یا زمین‌های لم‌یزرع مکان‌های مناسبی جهت نصب سلول‌های خورشیدی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: