• پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 982-10995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کلاهبرداری که وعده ازدواج داده بود دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر گفت: خانمی که با سواستفاده از شبکه اجتماعی تلگرام با وعده ازدواج اعتماد شاکی را جلب کرده و مبلغ ده میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده بود توسط ماموران پلیس فتای شهرستان خمینی شهر شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ علی جعفری نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خمینی شهر با اعلام  این خبر، اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این که مبلغ 10 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب بانکی وی سرقت شده بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی گفت: شاکی مدعی بود در شبکه اجتماعی تلگرام با شخص مونثی آشنا شده که با ترفند ازدواج از او درخواست قرض کرده و او هم مبلغ ده میلیون ریال به حسابش واریز کرد، اما دیگر جوابگوی تلفنش نبوده است.

جعفری نژاد تصریح کرد: با به کار گیری روش های تخصصی و شگرد های خاص پلیسی متهمه شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: متهمه در بازجویی های انجام شده به بزه ارتکابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر خاطرنشان کرد: یکی از ترفند های کلاه برداری اینترنتی این است که مجرمان طعمه های خود را در شبکه های اجتماعی و چت رم ها شکار می کنند و با دادن وعده هایی چون ازدواج، اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورده و با تهدید از طعمه های خود اخاذی می کنند، پس به راحتی به افراد غریبه اعتماد نکرده و در گفت و گوهای اینترنتی به افرادی که آنها را نمی شناسند اعتماد نکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: