• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 982-18195-5
  • خبرنگار : 13095
  • منبع خبر : ----

ثبت ۵۳ پرونده کلاهبرداری اینترنتی در اردستان

دادستان عمومی شهرستان اردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵۳ پرونده کلاهبرداری اینترنتی ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، علیرضا شعبانی فر، ظهر امروز (سه‌شنبه) در کارگروه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در شهرستان در جایگاه امر به معروف احساس می‌کنیم بحث فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده عمده موضوع مطرح شده بحث جوانان است، افزود: مشکل عمده ما در فضای مجازی با جوانان است. متأسفانه در این خصوص غافل شدیم که مهم‌ترین مشکلی که در حال حاضر مطرح می‌شود فضای مجازی است که اگر به حال خود رها شود ضربات جبران‌ناپذیری به جامعه می‌زند.

دادستان عمومی شهرستان اردستان با اشاره به مشکلاتی که فضای مجازی در جامعه ایجاد کرده است گفت: بسیاری از مشکلات خانواده و طلاق‌هایی که در دادگستری مطرح می‌شود ناشی از فضای مجازی است. قطعاً اگر مشکلات فضای مجازی برطرف شود بسیاری از موضوعات جامعه نیز برطرف می‌شود.

شعبانی فر با بیان این‌که امروز موضوع روز جامعه بحث فضای مجازی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر بیشتر دانش آموزان از تلفن همراه و به تبع آن فضای مجازی استفاده می‌کنند، نقش آموزش و پرورش در این خصوص بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵۳ پرونده کلاهبرداری اینترنتی در دادگستری اردستان ثبت شده است، افزود: کلاهبرداران با شگردهایی که دارند حتی از تعدادی مسئولان شهرستان کلاهبرداری کردند که در این خصوص یک هشدار جدی نیاز است.

دادستان عمومی شهرستان اردستان با اشاره به مشکل اشتغال به عنوان یک معضل کشوری، گفت: هر چقدر موضوع رونق تولید در کشور نهادینه شود وضع اشتغال جامعه بهتر و مشکلات اقتصادی برطرف می‌شود که اثر مستقیم بر کار دادگستری دارد.

شعبانی فر با بیان اینکه رونق تولید باعث کاهش مراجعات به دادگستری می‌شود، گفت: دستگاه قضایی شهرستان در هر زمینه‌ای که بتواند کمک حال سرمایه‌گذار و واحدهای صنعتی منطقه خواهد بود تا حداقل مشکلی در حوزه دادگستری نداشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: