• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-12194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان:

کلیپ منتشر شده از ابیانه ربطی به تورهای میراث فرهنگی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: آژانس ها و راهنمایان تور ما آموزش دیده اند و به شعائر اسلامی و به قوانین و عرف اسلامی احترام می گذارند و رعایت موازین مذهبی و اعتقادی را در دستور کار دارند.

فریدون الهیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خصوص کیلیپ منتشر شده از روستای ابیانه و خوانندگی یک خانم در آن، اظهار کرد: قطعه فیلمی در فضای مجازی از روستای ابیانه منتشر شده است که خوشبختانه به تورهای گردشگری دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی ارتباطی نداشته است.

وی افزود: آژانس ها و راهنمایان تور ما آموزش دیده اند و به شعائر اسلامی و به قوانین و عرف اسلامی احترام می گذارند و رعایت موازین مذهبی و اعتقادی را در دستور کار دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان ادامه داد: در مراکز گردشگری سراسر کشور عده ای خانوادگی و یا به صورت گروه دوستی سفر می کنند که زیر نظر ساز مان میراث فرهنگی قرار ندارد، اما این افراد نیز باید موازین شرعی و فرهنگ مذهبی هر منطقه ای را رعایت کنند.

الهیاری خاطرنشان کرد: این گروه نه در مرکز روستای ابیانه بلکه در اطراف روستا اقدام به چنین حرکتی کرده اند که بلافاصله با حضور یگان حفاظت میراث فرهنگی موضوع پایان می یابد ولی متاسفانه همان چند لحظه فیلمبرداری شده و همان فیلم کوتاه عده ای را ناراحت کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: