• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عروسک‌های محلی بادرود، گنجینه ای از گذشتگان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: عروسک‌های محلی بادرود نشان از فرهنگ اصیل مردم این منطقه و همچنین هویت ملی آن دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در نطنز، فریدون الهیاری شامگاه گذشته (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم افتتاح موزه عروسک‌های محلی در بادرود، اظهار کرد: عروسک‌های محلی در هر منطقه نشان از فرهنگ و هنر غنی مردم این منطقه دارد و پرداختن به این فرهنگ زیبا و اصیل امری مهم است.

وی افزود: در بعضی مناطق مانند شهر بادرود به اهمیت عروسک‌ها در فرهنگ بومی توجه شده و در این زمینه اقدامات مؤثری صورت گرفته که راه‌اندازی این موزه نشان از این موضوع دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: علاوه بر مهارتی که در ساخت این عروسک‌ها به کار رفته است، نکته جالب‌تر این است که پوشش و قصه‌های این عروسک‌ها برگرفته از آئین کهن ایرانی است.

الهیاری تصریح کرد: می‌توان با توجه بیشتر به چنین موزه‌هایی و بیشتر پرداختن به آن‌ها گنجینه در خور توجهی از نظر معنوی و فرهنگی گردآوری کرد و زمینه حضور گردشگران را فراهم آورد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر در شهر بادرود دو موزه "عروسک‌های محلی" و "دکتر رهگشا" وجود دارد که گنجینه‌هایی از گذشتگان و خاطراتی که به لحاظ تاریخی پویا و زنده هستند، محسوب می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: