• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-495-5
  • خبرنگار : 13093
  • منبع خبر : ----

دهیار ابیانه:

حضور متولیان فرهنگی در ابیانه ضروری است

دهیار ابیانه نطنز گفت: برای جلوگیری از تکرار موضوع خوانندگی زنان و موارد این چنینی در روستای ابیانه نطنز، حضور متولیان فرهنگی در ابیانه ضروری است.

علی عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: قطعاً دهیاری ابیانه به تنهایی نمی‌تواند با این مشکلات برخورد کند و حضور متولیان فرهنگی و عوامل مربوط به فرهنگ در این روستا ضروری است.

وی افزود: هر نهادی شرح وظایف و مسئولیت‌های خاص خود را دارد و وظایف دهیاری و شورای روستا مشخص است که قطعاً اگر متولیان امر و وابسته به فرهنگ همگی وظایف خود را با همکاری دهیاری روستای ابیانه به نحو احسن انجام دهند دیگر شاهد این اتفاقات نخواهیم بود.

دهیار ابیانه نطنز تصریح کرد: مردم ابیانه نطنز نیز از این موضوع ناراحت هستند و وقتی حمایتی از هیچ مسئول برای مقابله با مسائل این‌چنینی نمی‌بینند و حتی در مواردی هم امر به معروف کرده و مسافران با آن‌ها درگیر می‌شوند، نسبت به این موضوع بی‌تفاوت شده‌اند.

عابدینی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه دهیاری ابیانه یک دهیاری درجه 3 است و وظایف و اختیارات و تعداد کارکنان آن مشخص است، اما باز هم با نصب چند دوربین در برخی مناطق روستا و همچنین حضور نیروهای دهیاری در سطح روستا تذکراتی به گردشگران داده می‌شود که متأسفانه به علت حضور زیاد گردشگر و کمبود امکانات، امکان پوشش همه روستا وجود ندارد.

وی گفت: موضوع خوانندگی یک زن با پوشش نامناسب در روستای ابیانه از زمان وقوع تا پایان آن حدود 5 دقیقه زمان برده که بعد از آغاز آن بلافاصله با متوجه شدن عوامل دهیاری ضمن تذکر از ادامه آن جلوگیری شده است.

دهیار ابیانه نطنز افزود: ضمن احترام به همه متولیان فرهنگی و به خصوص شورای فرهنگ عمومی شهرستان نطنز و دعوت از آن‌ها برای ورود به مسائل فرهنگی روستا، از آن‌ها گلایه‌مندیم که وقتی دهیار و شورای روستای ابیانه عضو این شورای فرهنگ عمومی نیستند، چگونه باید مشکلات خود را منتقل کرده و راهکار را دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، در اواخر روزهای اردیبهشت‌ماه سال جاری، یک گروه گردشگر از شهر شیراز به روستای تاریخی ابیانه نطنز آمدند و یکی از بانوان این گروه اقدام به خوانندگی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: