• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-695-5
  • خبرنگار : 13095
  • منبع خبر : ----

کاهش محسوس تعداد مبتلایان به ساللک در اردستان

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: با وجود روند نزولی تعداد افراد مبتلا به سالک، سال گذشته ۴۹ مورد ابتلا به این بیماری در شهرستان به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، حسن ذبیحی صبح امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۱ افزون بر ۶۵۰ بیمار مبتلا به سالک در شهرستان اردستان وجود داشت که با انجام اقدامات مختلف به حدود ۴۹ مورد کاهش یافت.

وی افزود: طی ۷ سال اخیر افزایش آگاهی مردم، انجام اقدامات پیشگیرانه و نیز از بین بردن مخازن بیماری از مهم‌ترین عوامل کاهش تعداد مبتلایان به سالک در شهرستان اردستان بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان با بیان اینکه تغییرات آب و هوایی در کم و زیاد شدن جوندگان و پشه‌ها مؤثر است، گفت: کاهش سیر بیماری سالک در منطقه به منزله کنترل کامل آن نیست، بلکه باید همواره مراقب این بیماری با رعایت نکات بهداشت محیط و انجام اقدامات پیشگیرانه به ویژه در مناطق آلوده بود.

ذبیحی با بیان اینکه ابتلا به سالک در شمال اردستان به دلیل وضعیت آب و هوا و نوع جنس خاک وکویری بودن بیشتر مشاهده می‌شود، تصریح کرد: برنامه ۷ ساله‌ای با هدف از بین بردن مخزن بیماری و در نهایت کاهش موارد ابتلا با تحت پوشش قرار دادن مساحتی نزدیک به هفت هزار هکتار در این شهرستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: پنج نوبت عملیات مبارزه با جوندگان به صورت لانه کوبی و طعمه‌گذاری در کانون‌های اصلی انتقال بیماری به صورت سالانه انجام می‌شود و امسال نیز با وسعت ۷ هزار هکتار شهر اردستان، زواره، مهاباد و روستاهای امیران، کچورستاق، تلک‌آباد، موغار، رحمت‌آباد، حیدرآباد، حسن‌آباد و خوش آباد که کانون این بیماری هستند تحت پوشش قرار گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان همچنین از درمان رایگان افراد مبتلا به بیماری سالک در مراکز بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف شهرستان خبر داد و گفت: زمان شیوع بیماری سالک فصل بهار و تابستان است.                      


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: