• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-895-5
  • خبرنگار : 13095
  • منبع خبر : ----

فنی و حرفه‌ای اردستان مشکل اعتبار دارد

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان با اشاره به نیازهای مهارتی جوانان شهرستان، گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اردستان با مشکل اعتبار مواجه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، حسن قاسمی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اعتبار تملک دارایی مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان در سال گذشته 500 میلیون ریال تخصیص داده شده که حدود 250 میلیون ریال و معادل 50درصد آن وصول شده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که در جلسات اوقات فراغت انجام شد زمینه ایجاد حرفه برای بیش از 1500 نفر هنرجو در طول تابستان برنامه ریزی شده است. رشته‌هایی که برنامه ریزی شده بیش از 45 حرفه است که در 80 دوره آموزش برگزار می‌شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان با بیان اینکه مهم‌ترین حرفه‌هایی که برای بخش آقایان در نظر گرفته شده سرویس و نگهداری خودرو، تعمیر موتور، جوشکاری، تعمیر لوازم خانگی و... است، گفت: دوره‌های آشپزی، سبزی آرا و میوه‌آرا، دوره‌های دوخت و قالی‌بافی و سفالگری از مهم‌ترین رشته‌های بخش خواهران است.

قاسمی با بیان اینکه مهارت آموزان پس از طی دوره آموزشی در آزمون پایان دوره شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون کتبی و عملی و کسب حد نصاب نمره گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند، گفت: علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 15 مرکز آموزش بخش خصوصی با مرکز فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف همکاری دارند، خاطرنشان کرد: تمرکز رشته‌هایی که در سال جاری در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود بر مبنای اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان اردستان با اشاره به نیازهای مهارتی جوانان اردستان، گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان با مشکل اعتبار مواجه است. در تلاش هستیم تا یک ماه آینده مرکز فنی و حرفه‌ای را در دو شیفت صبح و عصر فعال کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: