• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-995-5
  • خبرنگار : 13095
  • منبع خبر : ----

افزایش 31درصدی بارش‌ها در اردستان

رئیس اداره هواشناسی اردستان، گفت: میزان بارش‌های شهرستان اردستان نسبت به بلند مدت، 31 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، جواد رمضانپور ظهر امروز(چهارشنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اداره هواشناسی اردستان از سال 1368 تاسیس شده و با کد بین المللی جز ایستگاه های جهانی می‌شود و از بدو تاسیس تمام شرایط اندازه‌گیری جو را دارا بوده است.

وی افزود: شهرستان اردستان با وضعیت گرم و خشکی که دارد آب و هوای خشکی و بیابانی دارد و میانگین بارش بلند مدت 119 میلی متر است که در سال جاری تاکنون 149 میلی متر بارش داشتیم و جز سال های بارشی شهرستان بوده و میزان بارش ها نسبت به بلند مدت 31 درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره هواشناسی اردستان با بیان اینکه اعتبارات سال گذشته اداره هواشناسی شهرستان 204 میلیون تومان بوده است، گفت: تقریبا 75درصد از تملک دارایی سال گذشته تخصیص پیدا کرده است که از این مجموع که بیشتر صرف تعمیر، تجهیزات و بهسازی ایستگاه های هواشناسی سطح شهرستان شده است.

رمضانپور با بیان اینکه اداره هواشناسی اردستان تعداد 9 ایستگاه باران سنجی و 2 ایستگاه خودکار در شهر زواره و مهاباد دارد، اضافه کرد: با تلاش هایی که شده بزودی ایستگاه های باران سنجی زواره و مهاباد بصورت تمام اتوماتیک می شود و شهروندان می توانند بصورت آنلاین وضعیت جوی شهر خود را دنبال کنند.

وی در خصوص وضعیت جوی شهرستان گفت: روال شرایط بارشی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید بصورت نقطه ای بر روی شهرستان است. همچنین افت 3 تا 4 درجه ای دما همراه خواهد بود و تا روز شنبه این وضعیت ادامه دارد.

رئیس اداره هواشناسی اردستان، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بارش ها همراه با رعد و برق است مردم از منزل خارج نشوند و در صورتی که خارج از منزل به سر می‌برند، سریعاً خود را به یک محل مسقف و امن برسانند. شهروندان دو شاخه ها و وسایل برقی مانند تلویزیون و رادیو را از برق بکشند و در مواقعی که خارج از منزل هستند از ایستادن در مناطق مرتفع به شدت پرهیز کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: