• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-8595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

۷۰ درصد مدرسه‌های اردستان فرسوده هستند

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: با توجه به قدمت بالای بسیاری از مدارس اردستان، حدود ۷۰ درصد مدرسه‌ها فرسوده هستند.

علی‌اصغر مؤمنیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: با توجه به قدمت بالای برخی از مدارس اردستان حدود ۷۰ درصد مدرسه‌ها فرسوده هستند. در حال حاضر مدرسه‌های ابن‌سینا، میرمحمد طاهر و جدلی در اولویت تخریب هستند، ولی امسال دو سهمیه تخریب به اردستان داده شده است.

وی افزود: مدرسه زینب بگم مهم‌ترین پروژه عمرانی آموزش و پرورش اردستان است که ساخت آن حدود ۵ سال پیش آغاز شده که برای تکمیل و بهره‌برداری از آن بیش از ۱۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. قول‌هایی از مسئولان استان و شهرستان انجام شده و اگر اعتبارات محقق شود تا شش ماه دیگر این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر آموزش و پرورش اردستان اضافه کرد: پروژه مدارس خیرساز خواجویی که کاملاً خیرساز است با پیگیری‌های صورت گرفته تا ابتدای مهرماه ۹۸ به اتمام و بهره‌برداری می‌رسد. همچنین به دلیل وضعیت بد اقتصادی پروژه ورزشگاه امامزاده اسماعیل تعطیل است و فکر نمی‌کنیم قصدی برای شروع مجدد آن باشد.

مؤمنیان گفت: در حال حاضر بیش از ۴۲۰۰ نفر دانش‌آموز در ۶۳ مدرسه به تحصیل مشغول هستند و در سال تحصیلی آینده با استفاده از تمام امکانات هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

وی در خصوص گرفتن وجه هنگام ثبت نام دانش آموزان، گفت: به جز هزینه کتاب و بیمه وجه دیگری دریافت نمی‌شود، اما با توجه به ناکافی بودن سرانه مدرسه‌ها والدین می‌توانند به طور داوطلبانه به مدرسه‌ها کمک کنند.

مدیر آموزش و پرورش اردستان اضافه کرد: متأسفانه سرانه‌هایی که در گذشته برای مدارس اختصاص داده می‌شد بسیار ضعیف است. دیگر نمی‌شد از مدیر مدارس انتظار داشت مراسم مذهبی، ملی، اردویی و... را در مدرسه برگزار کنند.

مؤمنیان با بیان اینکه کمک کردن اولیاء به مدارس امری پسندیده است، گفت: اگر کمک‌های اولیا دانش آموزان نباشد برخی از مدارس توانایی پرداخت هزینه آب و برق و گاز مدرسه را ندارند.

کد خبرنگار ۱۳۰۹۵


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: