/گزارش تصویری/ عکاس: پیمان شاه سنایی
شهر دوچرخه ها، شهر خواهر خوانده
عكس  14:48:16 1398/03/13
983-1689-5 كد خبر
شهر فرایبورگ یک شهرتاریخی کوچک در جنوب غربی آلمان و جز ایالت بادن-وورتمبرگ و در حاشیه ی جنوب غربی جنگل سیاه واقع شده است. این شهر به دو قسمت بافت تاریخی و بافت شهری مدرن تقسیم می‌شود که در بافت تاریخی شهر به غیر از خودروهای امدادی امکان تردد هیچگونه خودروی دیگری وجود ندارد و مردم فقط از دوچرخه‌های شخصی یا حمل نقل عمومی که تراموا یکی از پرطرفدارترین آن هاست، استفاده می کنند.

فرایبورگ را می‌‌توان شهر دوچرخه‌‌ها نامید، شهری که در آن اکثر مردم شهر نسبت به سلیقه‌ی خود و نسبت به کاری که می‌خواهند انجام دهند دوچرخه مناسب خود را انتخاب می‌کنند. دوچرخه هایی که برای همه کار استفاده می‌شوند، برای رفتن به محل کار تا رساندن کودک خود به مدرسه و مهدکودک. از پیر تا خردسال همه به استفاده از دوچرخه تشویق می‌شوند چون در این شهر قیمت حامل‌های انرژی مثل بنزین گران است و استفاده از دوچرخه یکی از به‌ صرفه‌ترین راه‌های تردد در سطح شهر است.

فرهنگ دوچرخه سواری در مردم این شهر نهادینه شده است و یکی از دلایلی که خود مردم شهر برای استفاده از دوچرخه عنوان می‌کنند، جلوگیری از آلودگی هوا و پاک نگه داشتن هوای شهر است. هوای پاک و سالم برای مردم شهر بسیار مهم است و همه با استفاده از دوچرخه و وسایل حمل نقل عمومی به پاکیزگی و پاک بودن هوای شهر خود کمک می‌کنند. در فرایبورگ به جای پارکینگ های چند طبقه ماشین پارکینگ‌های چند طبقه دوچرخه به چشم می‌خورد. فرایبورگ شهر خواهرخوانده اصفهان است.

13 خرداد مصادف با (3JUNE) در کشورهای مختلف به نام روز دوچرخه نامگذاری شده است.

انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: