• چهارشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-10295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شاهین شهر:

مردم، وظیفه مقابله با دشمن را دارند

امام جمعه شاهین شهر گفت: اکنون دشمن با تمام توان و ظرفیت خود به جنگ اقتصادی با جمهوری اسلامی برای نابودی نظام و مردم پرداخته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در شاهین‌شهر، حجت الاسلام ملکیان در خطبه های نماز عید فطر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) پیرامون اولویت‌ها و وظایف مردم در پیروزی، تثبیت و دفاع از ناموس کشور در جنگ تحمیلی، گفت: همه آحاد مردم در شرایط کنونی وظیفه مقابله با دشمن اقتصادی کشور را دارند.

وی افزود: اکنون دشمن با تمام توان و ظرفیت خود به جنگ اقتصادی با جمهوری اسلامی برای نابودی نظام و مردم پرداخته است.

ملکیان با نهی دولت از دخالت مستقیم در اقتصاد کشور اظهار کرد: دولت باید بر اصناف نظارت کافی، مستمر و جدی داشته باشد و از احتکار کالای مورد نیاز مردم و تفاوت قیمت یک کالا در شهرها و استان‌ها جلوگیری کند‌.

امام جمعه شاهین‌شهر علل بی‌ثباتی اقتصادی در کشور را عوامل داخلی و خارجی دانست و افزود: قسمتی از مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم‌های مستقیم جمهوری اسلامی توسط آمریکا و تحریم دیگر کشورهای دنیا، که با جمهوری اسلامی مراوده اقتصادی دارند است.

وی با اشاره به عدم کیفیت در برخی از محصولات داخلی و قیمت بالای آنها ادامه داد: زمانی‌که تولید کنندگان به کیفیت محصولات دقت نکنند و ‌کالای خود را با قیمت بالا عرضه کنند تمایل به خرید کالای مشابه خارجی در مردم افزایش می‌یابد.

ملکیان با اشاره به شرایط و توان تولیدی در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی توانایی تولید سیم خاردار را نداشتیم اما اکنون به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در زمینه دانش هسته‌ای، ساخت موشک و سلول های بنیادی پیشرفت‌های چشمگیری کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: درشرایط کنونی نیاز به مشارکت بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و بانک‌ها در حمایت از تولید داخلی و رونق‌تولید است.

امام جمعه شاهین‌شهر از مردم خواست با خرید کالاهای داخلی از کارگر ایرانی حمایت و با نشر فرهنگ استفاده از کالای داخلی نقشی موثر در رونق تولید ملی کشور ایفا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: