• یکشنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-12395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کاشان:

انجمن‌های مردم نهاد، منطقه حفاظت شده برزک را پاکسازی کردند

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: هم‌زمان با دومین روز از هفته محیط زیست، با مشارکت اعضای انجمن  فرهیختگان برزک، انجمن دوستداران میراث فرهنگی، تاریخ و طبیعت برزک و جمعی از شهروندان، طبیعت شهر برزک از سرچشمه کامو پاکسازی شد.

حسین خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: همزمان با دومین روز از هفته محیط زیست، با مشارکت اعضای انجمن  فرهیختگان برزک، انجمن دوستداران میراث فرهنگی، تاریخ و طبیعت برزک و جمعی از شهروندان، طبیعت شهر برزک از سرچشمه کامو پاکسازی شد. این برنامه‌های نمادین به منظور ایجاد حساسیت در افکار عمومی جامعه برای مشارکت در حفظ محیط زیست و جلوگیری از هر گونه آلودگی با شعار  کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی، زمین سبز  اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسه هم‌اندیشی با امامان جمعه و جماعت در خصوص نقش و جایگاه تریبون‌های مسجد در ارتقاء حس مسئولیت اجتماعی پیرامون موضوع‌های زیست محیطی، جلسه با بانوان خانه‌دار با محور اهمیت تفکیک از مبدأ زباله‌های خانگی از جمله برنامه‌های این اداره است.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کاشان، تأکید کرد: تشکیل جلسه با گروه‌های کوهنوردی به منظور ترویج فرهنگ پاکسازی کوهستان، آموزش مغازه داران مراکز بزرگ خرید با موضوع زیست محیطی مرتبط و استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای از دیگر فعالیت‌های نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست است.

خادمی گفت: جلسه با متولیان هیئت‌های مذهبی و تأکید بر ضرورت مدیریت پسماندها در آموزه‌های دینی، آیین‌های پاکسازی منطقه حفاظت شده قمصر و برزک با حضور سمن‌ها و عموم شهروندان، مسابقه عکس و سوژه یابی برای کودکان و نوجوان در فضای مجازی نیز در این هفته اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست کاشان، افزود: جلب مشارکت صنایع شهرستان برای برگزاری برنامه متنوع با موضوع‌هایی زیست‌محیطی مثل پاکسازی مبادی ورودی شهر با هدف ارتقا  پذیرش مسئولیت اجتماعی کارکنان و گردشگران عبوری، آموزش دامداران منطقه  توسط مأموران یگان حفاظت از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی اظهار کرد: پخش بروشور با موضوع آشنایی با بیماری طاعون و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن در دام اهلی، معرفی منطقه حفاظت شده قمصر و برزک، گفتگوی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست با طبیعت گردان و توزیع بروشور محیط زیست در سفر از جمله فعالیت‌های گرامیداشت هفته محیط زیست است.

به گزاش ایسنا، از سال ۱۹۷۳ از سوی برنامه محیط زیست مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNEP) به منظور بالابردن آگاهی جهانی در خصوص اهمیت محیط زیست سالم در زندگی انسان‌ها، روز پنجم ژوئن به نام روز جهانی محیط زیست  نام‌گذاری شده که  امسال در کشور ما از  ۱۸ الی ۲۲ خرداد با شعار باهم برای مقابله با آلودگی هوا  به نام هفته محیط زیست مراسم ویژه‌ای برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: