• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-13195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کاشان:

دهیاری‌ها از اعتبار ویژه برای توسعه گردشگری استفاده کنند

فرماندار کاشان گفت: با حمایت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دهیاری‌هایی که طرح‌های گردشگری ارائه دهند می‌توانند از اعتبارهای ویژه استفاده کنند که یک فرصت مناسب برای توسعه گردشگری در روستاهای شهرستان کاشان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، علی اکبر مرتضایی عصر روز گذشته(یکشنبه) در  نشست با اعضای شورای اسلامی این شهرستان، اظهار کرد: شوراهای اسلامی، پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند و می‌توانند بازوی توانمندی برای دولت در تصمیم‌گیری‌ها و پیگیری مطالبات مردم باشند.

وی افزود: تولید صنایع دستی در روستاها یکی از مباحث مهم برای توسعه اشتغال جوانان است و باید با تشویق فعالان این عرصه و تولید صنایع‌دستی بومی و استفاده مفید از ظرفیت‌های موجود در روستا، محصول‌های خود را برای عرضه در نمایشگاه‌های دائمی و فصلی به نمایش بگذارند.

مرتضایی، توسعه و رونق گردشگری را از اولویت‌های مهم دانست و تصریح کرد: ما در حوزه فرش ماشینی با مشکلات متعدد روبرو هستیم و برای جلوگیری از بحران‌ها نیازمند گرایش به صنایع پاک و ماندگار هستیم  که صنعت گردشگری کوتاه ترین و مطمئن ترین مسیر است.

رئیس شورای سرمایه‌گذاری شهرستان کاشان تاکید کرد: رونق و توسعه صنعت گردشگری علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها، نیازمند آموزش‌های تخصصی و تبلیغات هدفمند است و  باید به آموزش تخصصی در دانشگاه‌ها توجه جدی‌تری داشته باشیم.

مرتضایی گفت: با حمایت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دهیاری‌هایی که طرح‌های گردشگری ارائه دهند می‌توانند از اعتبارهای ویژه استفاده کنند که یک فرصت مناسب برای توسعه گردشگری در روستاهای شهرستان کاشان است.

وی گفت: به منظور معرفی هر چه بهتر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری منطقه فرهنگی کاشان، فیلم 30 جاذبه شاخص شهرستان به زبان‌های خارجی تهیه و تدوین شده تا در سفارتخانه‌ها و رایزن های فرهنگی توزیع شود که گردشگران به صورت هدفمند و به منظور گردش و اقامت در کاشان به این شهرستان سفر کنند.

مرتضایی افزود: یکی از شاخص‌های مهم منطقه کاشان، تولید گلاب و عرقیجات گیاهی است که توجه به کیفیت مطلوب محصول دارای اهمیت و حساسیت بسیار است و همواره باید کیفیت این محصول در سطح بالا قرار داشته باشد تا این جایگاه ماندگار بماند.

فرماندار کاشان تاکید کرد: باید مشکلات و معضلات کشاورزان و تولید کنندگان گلاب سنتی و صنعتی  شناسایی و برطرف شود و دستگاه‌های نظارتی باید با جدیت به موضوع کیفیت محصول رسیدگی کنند زیرا بی‌توجهی به کیفیت محصول  باعث خدشه به اعتبار و برند گلاب و عرقیجات منطقه کاشان می شود.

وی تصریح کرد: صدور مجوزهای بدون نام و قابل عرضه به سرمایه‌گذاران از جمله برنامه‌های این فرمانداری برای تسهیل در رونق تولید است تا سرمایه‌گذاران بتوانند فارغ از بوروکراسی‌های اداری به توسعه تولید ملی و اشتغال جوانان بپردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: