• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-13695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وجود کارگاه‌های مزاحم، چالش فعلی محیط زیست آران و بیدگل

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: خروج کارگاه‌های صنعتی مزاحم از محدوده قانونی شهر، اولویت اول اداره حفاظت از محیط زیست است.

اللهیار دولتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل اظهار کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر «کاهش آلاینده‌ها و پسماندها، آسمان آبی و زمین سبز» باید با جدیت بیشتری دنبال خروج کارگاه‌های صنعتی از شهر و رفتن این کارگاه‌ها به بیرون از بافت داخلی شهر باشیم.

وی افزود:  مشکل دیگر ما بحث رهاسازی نخاله و مصالح ساختمانی در محیط شهر توسط افراد است که با توجه به اقدام شهرداری‌های شهرستان مبنی بر دریافت مجوز مکانی برای تخلیه نخاله و مصالح ساختمانی به مرور شاهد کاهش این مشکل خواهیم بود و این اقدام شهروندان غیرقانونی و پیگرد قانونی دارد .

دولتخواه تصریح کرد: با توجه به اهمیت مسئله حفظ و حراست از محیط زیست اهم اهداف ما در اداره افزایش آگاهی، آموزش و فرهنگ سازی توسط اداره و انجمن‌های مردمی دوستدار محیط زیست و افراد تأثیر گذار در فرهنگ و محیط‌زیست است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل افزود: تخلیه فاضلاب توسط تانکرهای حمل فاضلاب در مکان‌های غیرمجاز مشکل بعدی است که مقرر شد شهرداری‌های کاشان و آران و بیدگل برای مدیریت این مسئله مهم اقدام مؤثری انجام دهند.

وی گفت: محیط‌زیست سرمایه معنوی هر شهر و روستایی است که وقتی دچار چالش و مشکل شد همه اعضای آن دچار مشکل می‌شوند و باید در حفظ و حراست آن همه فعال و کوشا باشند تا سرمایه‌های گرانبهای خدادادی به راحتی و با اشتباه عده‌ای ارزان از دست نرود.

کد خبرنگار:13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: