• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6591-5
  • خبرنگار : 13036
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل گروه صنعتی همگام خودرو:

عطش مردم در بازار خودرو به دلیل حاشیه بازار است

مدیرعامل گروه صنعتی همگام خودرو با اشاره به اینکه صنعت خودرو سیاسی شده است، گفت: پیش فروش خودروها که در مدت کمتر از یک ساعت انجام می شود، نشان از عطش بازار است، چرا که حاشیه بازار خودرو بیش از دو برابر شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمدرضا جبار زارع روز گذشته (سه شنبه) در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو اصفهان، با بیان اینکه اگر اختیارات صنعت خودرو بیشتر شود، شرایط خوب خواهد شد، اظهار کرد: متاسفانه صنعت خودرو ایران، سیاسی است به گونه ای که حتی مجلس نیز درگیر خودرو است.

به اعتقاد وی، موضوعات مربوط به صنعت خودرو ارتباطی به مجلس ندارد و قیمت آن باید براساس عرضه و تقاضا تعیین شود.

مدیرعامل گروه صنعتی همگام خودرو با تاکید بر اینکه اگر قیمت خودرو به موقع افزایش یافته بود، امروز حاشیه بازار نداشتیم، تصریح کرد: اگر سال گذشته بعد از افزایش نهاده ها و مواد اولیه، نرخ خودرو 15 درصد افزایش می یافت، امروز شاهد مشکلات این چنینی نبودیم.
 
وی با بیان اینکه صنعت خودرو باید از شکل سیاسی خارج و رقابتی شود، تاکید کرد: پیش فروش خودروها که در مدت کمتر از یک ساعت انجام می شود، نشان از عطش بازار است، چرا که حاشیه بازار خودرو بیش از دو برابر شده است.

جبارزارع گفت: دو سال پیش پارکینگ های سایپا و ایران خودرو پر از خودرو بود و مردم حاضر به خرید نبودند، اما امروز با وجود افزایش دو تا سه برابری خودرو و به دلیل نگاه مردم به خودرو در قالب سرمایه گذاری و همچنین حاشیه بازار، به دنبال خرید هستند.

کدخبرنگار: 13036


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: