• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 983-13995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چند مالکی بودن خانه‌های فرسوده در اردستان

شهردار اردستان گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۷ مورد خانه، خرابه و دیوار فرسوده را تخریب کرده ایم و شهرداری به طور جدی وارد مقوله بافت فرسوده شهری اردستان شده است.

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: با وجود تمام فعالیت‌هایی که در واحد آتش‌نشانی اردستان می‌شود هنوز آتش‌نشانی اردستان آن جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است. امروز سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها ماشین آتش‌نشانی به دهیاری‌ها تحویل می‌دهد ولی در اردستان کسی دنبال آن نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از بافت‌های فرسوده در اردستان واقع شده باید تلاش کنیم تا به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مورد نظر در زمینه احیای بافت‌های فرسوده دست یابیم. اردستان از جمله شهرهایی است که با توجه به قدمت و پیشینه خود از بافت فرسوده و قدیمی قابل توجهی برخوردار است.

شهردار اردستان با بیان اینکه حدود شش هزار مترمربع خرابه و خانه‌های قدیمی فرسوده در بیست نقطه اردستان وجود دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۷ مورد خانه، خرابه و دیوار فرسوده را تخریب کرده ایم و شهرداری به طور جدی وارد مقوله بافت فرسوده شهری اردستان شده است.

حیدری با بیان اینکه مهم‌ترین مشکلی که در موضوع مخروبه‌ها وجود دارد این است که خانه‌ها چند مالکی هستند و یا صاحبان آن در منطقه حضور ندارند، خاطرنشان کرد: اگر خود مالکان پیش‌قدم شوند برای شهرداری بسیار راحت‌تر است تا به این موضع رسیدگی کند.

وی به احداث شش پارک محله‌ای در نقاط مختلف اردستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر استارت این مجموعه‌ها زده شده و هر کدام حدود ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پارک بزرگ پردیسان که بیشتر خانوادگی و مخصوص بانوان است با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است که نیازمند ورود بخش خصوصی است.

شهردار اردستان با بیان اینکه شهرداری در گذشته هیچ برنامه‌ای برای درآمدزایی نداشته است، گفت: بسیاری از املاک شهرداری در داخل شهر مغفول مانده که در تلاش هستیم در بخش‌های اصناف، نوسازی و معاینه فنی بخش "سی ان جی" برای شهرداری درآمدزایی کنیم.

کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: