• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شیشه فروش:

صاعقه‌، جان پنج نفر را در استان گرفته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج نفر بر اثر صاعقه جان باخته‌اند و ضرورت دارد کشاورزان، باغداران و کسانی که در ارتفاعات کار می‌کنند به محض شنیدن صدای رعد در جای مسقف پناه بگیرند. 

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، اظهار کرد: رشد ابرهای همرفتی، رگبارو رعد و برق  گاهی با وزش باد شدید در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب تا پایان هفته در سطح استان پیش بینی می شود که توصیه می شود افراد برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و برق و صاعقه  همراه با رگبار موقتی، از تردد و استقرار در مناطق مرتفع خودداری کنند. 

وی افزود: از ابتدای سال تا کنون پنج نفر در اثر اصابت صاعقه در استان جان باخته اند که ضرورت دارد کشاورزان باغداران و کسانی که در ارتفاعات کار می‌کنند به محض شنیدن صدای رعد در جای مسقف پناه بگیرند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: با توجه به بارش‌های بهاری و پوشش  گیاهان مرتعی در بیش از دو میلیون هکتار از مراتع استان، گرمی هوا و مستعد شدن شرابط برای وقوع حریق در مراتع، لازم است گردشگران و ساکنان مناطق ضمن مراقبت از این منابع با ارزش از روشن کردن آتش در پوشش‌های گیاهی مرتعی جنگل‌های طبیعی و دست کاشت و باغات و مزارع خودداری کنند.

شیشه فروش تصریح کرد: سال گذشته در اثر حریق173 هکتار از مراتع طعمه حریق شد و امسال تاکنون پنج هکتار  مرتع در روستای "اذان" شاهین شهر و میمه در آتش سوخت. ایجاد پایگاههای اطفا حریق، تقویت تیم‌های گشت و حفاظت از مراتع و تشکیل تیم‌های محلی مراقبت و ارائه آموزش‌های لازم درحفظ ذخایر گیاهی مراتع از اقداماتی است که  جهت پیشگیری از حریق توسط منابع طبیعی اجرایی شده است.

کد خبرنگار: 13023

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: