• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ارسال تصوير مدارک در تلگرام به بهاي اخاذي از جوان اصفهاني

رئيس پليس فتاي استان اصفهان از دستگيري فردي كه با سوءاستفاده از مدارک هويتي يكي از شهروندان از طريق هک تلگرام قصد اخاذي از وي را داشت خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ "سيد مصطفي مرتضوي" اظهار کرد: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فردي ناشناس تصوير مدارك و اطلاعات هويتي وي را در اختيار دارد و با ارسال پيام هاي تهديد آميز قصد مزاحمت و  اخاذي از وي را دارد، بررسي موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وي افزود: در بررسي اوليه مشخص شد فردي ناشناس با در اختيار داشتن كد دسترسي به پروفايل شاكي به تصوير مدارك و اطلاعات هويتي بارگزاري شده توسط شاكي دسترسي پيدا كرده و با ارسال پيام هاي تهديد آميز قصد اخاذي از وي را دارد.

رئيس پليس فتاي استان اصفهان ادامه داد: با توجه به اظهارات شاكي و اقدامات پليسي، متهم شناسايي و با شگردهاي فني به اين پليس احضار شد، متهم در بازجويي به عمل آمده عنوان داشت با ارسال پيام هاي جعلي تبليغاتي و جلب اعتماد شاكي با دريافت كد دسترسي به پروفايل موفق شدم تصوير مدارك هويتي وي را بدست آوردم.

رئیس پلیس فتای اصفهان به شهروندان توصيه کرد: به هيچ عنوان مدارك هويتي خود را در تجهيزات هوشمند نگهداري نكرده و از طريق شبکه هاي اجتماعي تبادل نکنيد، همچنين يكي از معمول ترين و شايع ترين نمونه هاي سرقت اطلاعات هويتي به شكل آنلاين، هك و نفوذ به اطلاعات در بستر رايانه و تلفن همراه مي باشد كه به دليل سهل انگاري كاربر صورت مي گيرد، به طوري كه بعداً اين اطلاعات به روش هاي مختلف مي تواند براي مجرم كاربرد داشته باشد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: