• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-8494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خسته نباشیم!

گفته بودید معاون رئیس جمهور که رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور هم هست، به همراه رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی که آخر نفهمیدیم نامش "غدا"بود یا "غاده" یا "غادا" امروز رأس ساعت ۹ به کتابخانه مرکزی اصفهان می‌آیند. آمدیم، نبودند، نشستیم و نوشتیم.

 ۲۸ خرداد به اندازه کافی روز مهمی بود، از این جهت که قرار بود یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان در آن افتتاح شود. در این شرایط، آیا تلاش برای از مختصری درآوردن اجلاس رؤسای کمیسیون‌‌های گردشگری کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها و برگزاری آن، درست در روز افتتاحیه آن نمایشگاه بزرگ، کار درستی بود؟

اعضای شوراهای شهر خراسان، سمنان، زاهدان، شهرکرد و ۱۶ شهر دیگر را درست در همین روز به اصفهان فراخوانده بودید که بیایند و برای ارتقای گردشگری کشور هم‌اندیشی کنند، نظر بدهند اما نصیب آن‌ها بعد از شنیدن سخنرانی ۲۷ دقیقه‌ای رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای شهر اصفهان و سخنان ۱۹ دقیقه‌ای معاون فرهنگی شهردار اصفهان، جز شنیدن نهیب "زود باشید، وقت کم است و فردا هم می‌توانید صحبت کنید" چه بود؟

بعد هم که شهردار اصفهان ۱۵ دقیقه و معاون اقتصادی استاندار اصفهان ۱۰ دقیقه سخنرانی کردند. رئیس شورای شهر اصفهان هم که فقط به قصد خوش‌آمد گویی میکروفونش را روشن کرده بود، طی ۱۱ دقیقه خاطراتی را از دوران جنگ تحمیلی برای رؤسای کمیسیون‌های گردشگری کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها تعریف کرد.

و اما آخرین سخنران این نشست، نه خانم هیجاوی بود و نه آقای مونسان؛ بلکه خانم محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بود که حدود ۲۰ دقیقه صحبت کرد.

ما نشستیم، همه این حرف‌ها را شنیدیم و تا ساعت‌ها بعد مشغول نوشتن خبرهای آن بودیم. ما که باید رأس ساعت ۱۶ به اتاق بازرگانی اصفهان می‌رفتیم تا در آیین رسمی افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی و گردشگری حضور به هم رسانیم و سخنرانیِ توی برگه ۳ دقیقه و در عمل ۳۰ دقیقه‌ای سخنرانان آن نشست را هم بشنویم و کلمه به کلمه پیاده کنیم.

پذیرش عدم حضور معاون رئیس جمهور برای خبرنگارانی که نصف عمر کاری‌شان را در همین تاخیرها و بی‌برنامگی‌ها گذرانده‌اند امر غیرقابل تحملی نبود. واقعا نبود، تا وقتی که یکباره، مصاحبه اختصاصی آقای معاون با خبرگزاری شهرداری اصفهان حین بازدید از چهلستون منتشر شد! و انتشار این مصاحبه یعنی آقای معاون رئیس جمهور درست در همان ساعاتی که اعلام شده بود به سالن کتابخانه مرکزی تشریف‌فرما می‌شوند، مشغول بازدید از چهلستون بوده‌اند و رانت اطلاعاتی، فقط پای خبرنگار شهرداری را به آن ملاقات باز کرده بود. 

۲۸ خرداد ماه برای برنامه‌ریزان رویدادهای بزرگ این روز، حتما روز سختی بوده، نوشتم، تا بدانید برای خبرنگارانی که به اعتماد برگه‌های دعوتنامه از این سالن به آن اتاق و آن نمایشگاه می‌رفتند هم روز بسیار سختی بود؛ پس جمیعا خسته نباشیم اما یادتان باشد که این رسمش نیست.

لطفا از این پس برنامه‌های مهم را با هم قاطی نکنید، به ساعت شروع و پایان و مرقومات برگه‌های دعوت‌نامه‌تان پایبند باشید، رانت اطلاعاتی را به خاک بسپارید و خلاصه، شما را به خدا، کمتر بگویید و بیشتر عمل کنید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: