• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

هوای اصفهان در وضعیت خطرناک قرار گرفت

صبح پنجشنبه سی‌ام خرداد ماه سال 98 مردم اصفهان مجدد با پدیده گرد و غبار شدید مواجه شدند و تا لحظه تنظیم این خبر AQI کیفیت هوای اصفهان بر روی عدد عجیب 496 و خطرناک برای عموم مردم قرار گرفته است.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت مجدد آلایندگی هوای اصفهان، اظهار کرد: میانگین شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۶ صبح روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه  برابر عدد ۱۵۵ و در وضیعت ناسالم  قرار دارد.

وی افزود: شاخص اکنون (۳ ساعت اخیر)496 بسیار ناسالم است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: مدیریت بحران استان هشدار داد با توجه به ایجاد شرایط گرد و غبار و افزایش غلظت ریزگردها در شهر اصفهان و مناطق شمال و شرق استان به علت فعال شدن کانو‌ن‌های ریز گرد در مناطق برون و درون استانی، ورزش‌های صبگاهی در فضاهای باز صورت نگیرد و افراد آسیب پذیر و بیماران قلبی ریوی و عروقی حتی المقدور تا برطرف شدن شرایط از منازل خارج نشوند.
 
شیشه فروش خاطرنشان کرد: به سبب افزایش سرعت باد شرقی، پدیده باد، گرد و خاک و کاهش دید از"امروز در نواحی شمال و شمال شرقی استان تا هفته آینده پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد: شرایط گرد و غبار در مرکز استان تا روز جمعه ادامه دارد. همچنین استفاده از ماسک استاندارد و عدم حضور در مکان های پر تر افیک، کاهش استفاده از خودروهای شخصی توصیه می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: