• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-10791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر نیرو:

از پروژه های توسعه پایدار آب حمایت می‌کنیم

وزیر نیرو گفت: از تمام پروژه هایی که منجر به توسعه آب پایدار در درازمدت می شود، حمایت خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، رضا اردکانیان امروز (پنجشنبه) در بازدید از طرح آبرسانی روستایی مجتمع کوهستان بهارستان نایین، اظهار کرد: همانطور که وسایل و امکانات برای مرزبانان فراهم می شود که مرزهای کشور خالی نماند برای جلوگیری از خالی شدن سکنه در مناطق شرقی و جنوب شرقی و مرکزی کشور باید آب مورد نیاز برای مردم این منطقه فراهم شود.

وی افزود: برای حفظ مناطق شرق، جنوب شرقی و مرکزی کشور لازم صندوقی تعریف کنیم که از محل تخصیص یارانه مجازی به آن، ادوات و وسایل زندگی مردم در این مناطق فراهم شود.

اردکانیان یادآور شد: طی 6 سال از فعالیت دولت تدبیر و امید 6.5 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور  و بیش از 9500 روستا تحت پوشش شبکه آب روستایی سالم قرار گرفتند.

وزیر نیرو با بیان اینکه تا دو سال آینده و اتمام دولت تدبیر و امید بالغ بر ۹ میلیون نفر از جمعیت مردم روستا و ۱۳ هزار روستا تحت پوشش شبکه آب روستایی سالم قرار می گیرند، افزود: از بعد از انقلاب اسلامی تاکنون تعداد ۲۲۱ تصفیه خانه فاضلاب راه اندازی شده و ۱۴۲ تصفیه خانه آب به بهره برداری رسیده، درحالیکه با گذشت ۵۰ سال و اندی از رژیم قبل تنها شاهد چهار تصفیه خانه بودیم.

وی افزود: در حوزه تولید برق نیز تاکنون فعالیت های زیادی صورت گرفته است به طوری که هم اکنون روستای بدون برق نداریم و هر هفته هشت روستا به شبکه برق متصل می شود.

اردکانیان اضافه کرد: از تمام پروژه هایی که منجر به توسعه آب پایدار در درازمدت می شود، حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: تا جمعیت هست فاضلاب نیز تولید می شود و فاضلاب تصفیه شده مهمترین منبع آب به ویژه برای صنایع است که باید صنایع را تشویق به پیش فروش فاضلاب کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: