• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-10891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح آبرسانی به 24 روستای نایین برای تامین آب شرب سالم

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان گفت: طرح آبرسانی به 24 روستای شهرستان نایین با عنوان مجتمع آبرسانی روستایی کوهستان بهارستان با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار برای بیش از 5000 نفر از اهالی روستاهای این شهرستان اجرا می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، هاشم امینی صبح امروز (پنجشنبه) در بازدید وزیر نیرو از پروژه آبرسانی به مجتمع 24 روستایی کوهستان شهرستان نایین، در خصوص مشخصات کلی این طرح آبرسانی، اظهار کرد: برای اتمام عملیات اجرایی و بهره برداری از این طرح، 56 کیلومتر لوله گذاری خط انتقال آب با لوله های چدن نشکن، فولادی و پلی اتیلن، 4 باب مخزن ذخیره بتنی با مجموع ظرفیت 2000 مترمکعب، یک باب ایستگاه پمپاژ آب و یک باب آب شیرین کن احداث خواهد شد. 

وی اعتبار هزینه شده در فاز نخست این طرح را 75 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود بالغ بر 150 میلیارد ریال دیگر برای اتمام طرح مورد نیاز خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبار مورد نیاز و تلاش بی وقفه خدمتگزاران مردم در شرکت آب و فاضلاب روستایی، این طرح در آینده نزدیک به بهره برداری کامل برسد. همچنین تاکنون یک باب مخزن ذخیره 500 مترمکعبی و 2 کیلومتر خط انتقال آب اجرا شده است.

وی ادامه داد: آبرسانی به 52 روستای لای سیاه نایین نیز در دستور کار قرار دارد و تاکنون به حدود 20 روستا در منطقه لای سیاه نایین از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

امینی با اشاره به تامین اعتبار لازم برای اجرای پروژه آبرسانی مجتمع لای سیاه نایین، گفت: با تخصیص بودجه در سال ۹٨ به این پروژه، امید می رود در سال آینده شاهد بهره برداری از آبرسانی به مجتمع لای سیاه باشیم.

وی با بیان اینکه با اجرای خط دوم انتقال آب به نایین تمام ساکنان شهری و روستایی نایین از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند، اظهار کرد: با اجرا شدن خط دوم انتقال آب به نایین، دسترسی پایدار مردم این منطقه کویری به آب شرب مهیا می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: