• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-10991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با حضور وزیر نیرو؛

پست 400 به 63 كيلوولت هاتف اصفهان به بهره برداری رسید

با حضور وزیر نیرو و با اعتباری بالغ بر 3200 میلیارد ریال، پست 400 به 63 كيلوولت هاتف یکی از پروژه های بااهميت وزارت نيرو در 10 کیلومتری شهر کوهپایه اصفهان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، پیش از ظهر امروز (پنجشنبه)، با حضور وزیر نیرو و با اعتباری بالغ بر 3200 میلیارد ریال، پست 400 به 63 كيلوولت هاتف اصفهان  به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی این پست از سال 1394 شروع و سرمایه گذاری آن با اعطای تسهیلات توسط بانک توسعه اسلامی که یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه‌ای بین‌المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است به شرکت برق منطقه ای اصفهان تامین شده است.

این پست در زمینی به مساحت 25 هکتاردر منطقه شرق اصفهان در 10 کیلومتری شهر کوهپایه بنا شده است که ظرفيت قابل توجهی را جهت ايجاد صنايع مختلف در اين منطقه به وجود آورده و بستر توسعه پايدار منطقه شرق اصفهان را فراهم مي کند.

پست 400 به 63 كيلوولت هاتف همچنین با هدف افزايش پايداري شبكه و تامين ديماند مصرفي متقاضيان و مشتركين مناطق شرق استان اصفهان و افزايش قابليت اطمينان برق رساني و تامين برق شهرك هاي صنعتي و متقاضيان جديد احداث شده است.

اين ايستگاه با ظرفيت نامي 400 مگاولت آمپر با ورود و خروج خطوط 400 كيلوولت سپاهان - یزد و نیروگاه چهلستون- سرو یزد به شبكه سراسري متصل شده و ايستگاه هاي 63 به20 كيلوولت منطقه شرق از جمله پروفيل سپاهان، عمار، سجزي، كوهپايه، ورزنه را جهت افزايش قابليت اطمينان برق رساني و جبران كمبود بار منطقه، تغذيه خواهد کرد.

پروژه مذكور جزو پروژه هاي بااهميت وزارت نيرو است که دارای دو ترانسفورماتور 200 مگاولت آمپری 400 به 63کيلوولت و 12 فيدرخط 400  كيلوولت، 18 فيدر خط 63 كيلوولت و یک دستگاه راکتور 400  كيلوولت است که ایستگاه های منطقه را تغذیه خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: