• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-10590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ظریف:

مهر ورود و خروج در فرودگاه های کشور ثبت نمی شود + فیلم

وزیر امورخارجه کشورمان گفت: با دستور رییس جمهور همه فرودگاه ها این امکان را خواهند داشت که بدون ثبت مهر ورود و خروج در گذرنامه بتوانیم این امر را برای تسهیل گردشگری محقق کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمد جواد ظریف امروز (پنجشنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از هدایای مقامات عالی کشورهای خارجی به وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت خارجه در خدمت تمام شهرهای ایران برای توسعه گردشگری است و در این زمینه جای هیچ نگرانی نیست.

وی افزود: وزارت امورخارجه مدت هاست ویزای الکترونیک صادر می کند و این ویزا در گذرنامه ها درج نمی شود و در اکثر کشورهای دنیا هم به همین ترتیب، ویزا صادر می شود. با نیروی انتظامی و پلیس گذرنامه در حال رایزنی و همکاری هستیم و هم اکنون در فرودگاه امام(ره) هماهنگی هایی انجام شده که بدون ثبت مهر ورودی در گذرنامه و با امکانات رایانه ای این کار انجام می شود.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: رییس جمهور در آخرین جلسه هیئت دولت این مهم را مقرر کردند و هیئت دولت هم تصمیم گرفت این وضعیتی که در فرودگاه امام خمینی داریم به تمام فرودگاه های کشور تعمیم داده شود و انشاالله با دستور رییس جمهور همه فرودگاه ها این امکان را خواهند داشت که بدون ثبت مهر ورود و خروج در گذرنامه بتوانیم این امر را برای تسهیل گردشگری محقق کنیم.

ظریف در خصوص زاینده رود گفت: دولت همه تلاش خود را برای حل مسئله زاینده رود به کار خواهد گرفت که با تامین منابع مورد نیاز این وضعیت و پایداری آب زاینده رود محقق شود. البته کار دشواری است و وزیر نیرو در این خصوص بهتر می تواند تصمیم بگیرد.


کد خبرنگار: 13040

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: