• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مصوبات کارگروه شرایط اضطرار استان

با توجه به وقوع پدیده گرد و غبار در اغلب مناطق استان و براساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاک، کارگروه استانی هماهنگی شرايط اضطرار آلودگي هوا با حضور اعضاي مربوطه امروز -پنجشنبه  ۳۰ خرداد ماه- در اداره کل مديريت بحران استانداري اصفهان تشکيل شد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از دبیرخانه کارگروه مستقر اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، در ابتدای این کارگروه، گزارش مختصری در خصوص شرایط جوی وعلت وقوع گردو غبار وفعال شدن کانون هاي توليد غبار در جنوب استان سمنان و هچنين بادهاي شديد شرقي از سوي  اداره کل هواشناسي استان مطرح شد و فعال بودن اين پديده و روند کاهشي آن تا روز جمعه ۳۱ خرداد اعلام شد.

در ادامه نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست استان در خصوص روند تغییرات شاخص کیفی هوا در ایستگاه هاي سطح شهر و وضعيت جاري کيفيت هواي شهر اصفهان و ساير شهرستان هاي استان توضيحاتي را ارائه کرد.

همچنین نماینده مرکز بهداشت استان ضمن بیان اثرات سوءشرایط موجود برسلامت افراد جامعه به ویژه کودکان و گروه های حساس و آسیب پذیر بر اقدام هاي پيشگيرانه اين مرکز از برگزاري فعاليت هاي ورزش همگاني به جلسه ارائه کرد.

 در ادامه سایراعضاء نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را اعلام ودر پایان موارد مطرح شده توسط مدیرکل مدیریت بحران استان جمع بندی و موارد ذيل به عنوان مصوبات جلسه تعيين شد:

۱)  اداره کل ورزش و جوانان موظف شد به کلیه هیأت های ورزشی ممنوعیت فعالیت های ورزشی را در فضاي باز به شهروندان اعلام نمايد.

۲) مقررشد اداره کل منابع طبیعی با همکاری ادارات کل حفاظت محیط زیست و هواشناسی استان بازدید مشترکی از منطقه شرق اصفهان انجام داده و گزارش آن را در جلسه کارگروه شرايط اضطرار آلودگي هوا که در روز شنبه يک تيرماه ۹۸ در اداره کل مديريت بحران تشكيل مي شود ارائه نمايد.

 ۳) اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان موظف شد، ضمن هماهنگی با همکاران خود در استان های سمنان و قم و بازدید از کانون های توليد گرد وغبار واقع بين سه استان، گزارش جامعي همراه با راهکارهاي پيشنهادي تهيه و به وزارت جهاد کشاورزي ارسال نمايد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: