• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-11891-5
  • خبرنگار : 13036
  • منبع خبر : ----

دادستان اصفهان:

مسائل مالی وکلا شفاف شود

دادستان اصفهان گفت: اگر مسائل مالی وکلا شفاف شود بسیاری از مشکلات امروز برطرف می شود و باید در حق الوکاله ها هزینه ها شفاف نوشته شود. 

به گزارش خبرنگار ايسنا-منطقه اصفهان، علی اصفهانی عصر امروز (پنجشنبه) در نشست صنفي بررسي موضوعات روز نهاد وكالت، با اشاره به دغدغه وکلا نسبت به استقلال کانون وکلا، تعامل وکلا با قوه قضاییه و نقش مشورتی آنها با دستگاه قضایی، اظهار کرد: به نظر می رسد هدف قضات و وکلا یک چیز و آن کشف حقیقت است و اگر هر دو در یک جهت حرکت کنند برخی مشکلات امروز به وجود نمی آید.

وی با بیان اینکه هر صنفی خوب و بد دارد، گفت: باید اصلاح در هر صنف از خودش شروع شود.

دادستان اصفهان افزود: مثلا چه در دستگاه قضایی و چه در کانون وکلا فسادهای اخلاقی و مالی حتی اگر کم باشد، باز هم زیاد است، چرا که هر دو در یک جایگاه رفیع هستند.

وی تاکید کرد: اگر مسائل مالی وکلا شفاف شود بسیاری از مشکلات امروز برطرف می شود و باید در حق الوکاله ها هزینه ها شفاف نوشته شود. 

اصفهانی افزود: اگر نظارت دقیق از سوی دستگاه نظارتی نباشد، مسائل بسیاری ایجاد می شود و وقتی مسائل مالی ایجاد شد اکثر مشکلات ناشی از آن خواهد بود.

وی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه حساسیت ویژه ای بر روی شفاف سازی این گونه مسائل دارند.

دادستان اصفهان در ادامه با تاکید بر حفظ حرمت وکلا در دستگاه قضا، گفت: معتقدم باید حرمت افراد چه شاکی چه متهم و چه وکیل در دستگاه قضایی باید حفظ شود. 

کدخبرنگار: 13036


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: