• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-891-5
  • خبرنگار : 13036
  • منبع خبر : ----

امینی خبر داد:

تداوم جریان زاینده‌رود/ تخصیص آب برای کشت تابستانه در اصفهان

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان استان اصفهان از جریان زاینده رود برای تخصیص حقابه کشاورزان اصفهانی جهت کشت صیفی در تابستان امسال خبر داد.

اسفندیار امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص نتایج امروز نوزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بهم پیوسته منابع آب حوضه آبریز زاینده رود که در وزارت نیرو برگزار شد، اظهار کرد: براساس صحبت ها و جمع بندی جلسه امروز قرار شد آب جهت کشت صیفی جات در تابستان به کشاورزان حقابه دار اصفهان تخصیص یابد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد حقابه صیفی کاری کشاورزان و باغات حوضه زاینده رود به میزان 350 تا 360 میلیون مترمکعب با رعایت نیازهای شرب و صنعت و همچنین رعایت اطمینان کشت پاییزه در سال آبی آینده از سد زاینده رود رهاسازی شود.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان استان اصفهان گفت: قرار شد نحوه زمان بندی و توزیع آب در کمیته 15 نفره صنف کشاورزی شهرهای حوضه زاینده رود با حضور نمایندگان جهادکشاورزی و آب منطقه ای مشخص شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه جلسه امروز نتیجه مطلوبی برای کشاورزان حقابه دار به همراه داشت و همچنین مقرر شد 450 میلیون مترمکعب برای کشت پاییزه 99-98 تخصیص یابد.

به گزارش ایسنا، استانداری اصفهان نیز با تایید این موضوع اعلام کرد که در جلسه شوراي سازگاری با كم‌آبی که امروز با حضور استاندار اصفهان در تهران برگزار شد، رهاسازی آب برای کشت بهاره کشاورزان با رعايت خط قرمز حجم آب و نگه‌داشت کشت پاییزه، به تصویب رسید.

کدخبرنگار: 13036


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: