• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آب منطقه ای اصفهان:

زاینده رود جریان خواهد داشت/ ۷۸۳ میلیون مترمکعب آب پشت سد داریم

مدیرعامل آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه هم اکنون۷۸۳ میلیون متر مکعب آب پشت سد زاینده رود وجود دارد، گفت: امروز در شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده رود مصوب شد که این رودخانه جریان داشته باشد.

مسعود میرمحمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت جریان آب زاینده رود و کشت بهاره کشاورزان اظهار کرد: پیرو درخواست صنف کشاورزان و به‌دنبال نامه استاندار اصفهان به وزیر نیرو در خصوص جاری بودن زاینده رود برای کشت بهاره شورای هماهنگی زاینده‌رود تشکیل شد و ادامه جریان آب را مصوب کرد.

وی افزود: باید هرگونه توزیع آب در شورای هماهنگی آبریز  زاینده‌رود طرح و در آنجا تصمیم گیری شود، این شورا به ریاست وزیر نیرو و با حضور استانداران اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری و معاونین وزرای صنعت و معدن و تجارت کشاورزی و همچنین برنامه بودجه، محیط زیست و نمایندگان کشاورزان اصفهان و چهارمحال و بختیاری تشکیل می شود.

مدیرعامل آب منطقه ای اصفهان ادامه داد: این جلسه امروز برگزار شد و مصوب شد با توجه به بارش های خوب سال آبی جاری و میزان حجم سد زاینده رود توزیع آب بهاره انجام گیرد، اما این توزیع چند خط قرمز مهم از جمله تامین آب کافی برای شرب، صنعت و محیط زیست دارد.

میرمحمد صادقی اضافه کرد: هدف اصلی این بازگشایی آب حفظ و آبیاری باغات و کمک به حفظ اشجار و کشاورزی در استان اصفهان است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۷۸۳ میلیون متر مکعب آب پشت سد زاینده رود قرار دارد، اما اینکه دبی آب خروجی از سد چه میزان باشد در یک کمیته تصمیم گیری متشکل از آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و ۱۵ نفر از صنف کشاورزان تعیین خواهد شد. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشت بهار انجام خواهد شد و رودخانه باز خواهد بود باید همه مردم نهایت همکاری را در صرفه جویی آب انجام دهند و همچنین کشاورزان هر تصمیمی که کمیته مربوطه گرفت را رعایت و کمال همکاری را داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: