• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-1595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تولید روزانه ۱۰ تن زباله در چادگان

شهردار چادگان در گردهمایی شهرداران غرب استان با اشاره به نبود مکان مناسب دفع زباله‌های خانگي خواستار پیگیری و حل این مشکل شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در چادگان، جمشید اسماعیلی شهردار چادگان در جلسه کمیته پسماند که صبح امروز (دوشنبه) در شهرداری چادگان با حضور شهرداران غرب استان برگزار شد، اظهار کرد: مديريت پسماند در شهرها به عهده شهرداری و در روستاها و خارج از حريم شهر به عهده بخشداری‌ها و دهیاری‌ها است.

وی با اشاره به برگزاري جلسات متعدد در مورد مديريت پسماند و تعهد مسئولان براي ساماندهي زباله‌ها در سطح شهر، گفت: مشكلات پسماند در شهر چادگان هر روز خوراك رسانه‌ها و فضاي مجازي است.

اسماعیلی با تأکید بر امر آموزش و آمادگی خانوارهای شهری برای آموزش تفکیک زباله از مبدأ و کاهش پسماند تر افزود: با ایجاد کارگروه‌های فرعی و نشست‌های هفته‌ای، موضوعات مرتبط با زباله‌های شهری در این گروه‌های فرعی بررسی  و در نشست کارگروه اصلی مطرح تا نتیجه‌گیری بهتری شود.

شهردار چادگان با اشاره به اجرای طرح تفکیک که چند سالی است با مشوق‌هایی از سوی این شهرداری انجام می‌شود، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و تشکیل شرکت مدیریت پسماند فریدن بزرگ لازم است تا سریعاً جانمایی زمین مناسب انجام شود.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۰ تن زباله در چادگان و نزدیک به ۵ تن زباله در دهکده سازمان عمران زاینده‌رود تولید می‌شود، افزود: با توجه به گردشگر پذیر بودن این شهر در ایام تعطیل این مقدار کمی بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه شهرداران شهرهای چادگان، رزوه، فریدن، دامنه، فریدونشهر، بویین و میاندشت، برف انبار و افوس بر بهبود شرایط مدیریت پسماند و رفع موانع آن تأکید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: