• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-1895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

4 سال حبس برای شکارچی متخلف در نطنز

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان نطنز گفت: حکم 4 سال حبس برای شکارچی دستگیر شده در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز صادر شده است.

علیرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: برای شکارچی غیرمجازی که در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر شده است، حکم 4 سال حبس تعزیری صادر شده است.

وی افزود: این شکارچی به اتهام شکار یک رأس بز وحشی و حمل و نگهداری 2 قبضه سلاح شکاری قاچاق و مهمات غیرمجاز در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر و برای سیر مراحل قانونی، به دادسرا منتقل شد.

سرپرست اداره محیط‌زیست نطنز گفت: در دادگاه کیفری شماره 2 نطنز به استناد بند "ب" ماده 12 و ماده 14 قانون شکار و صید و همچنین بند "الف" ماده شش و ماده 18 قانون مجازات اسلامی حکم به 3 سال حبس تعزیری برای شکار یک رأس بز وحشی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز صادر شده است.

وی تصریح کرد: همچنین برای حمل 2 سلاح قاچاق نیز به مدت یک سال حکم به حبس تعزیری و همچنین به علت همراه داشتن مهمات غیرمجاز نیز این شکارچی به جزای نقدی 20 میلیون ریالی در حق صندوق دولت و ضبط سلاح و مهمات به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محکوم شده است.

غلامی خاطرنشان کرد: از آنجایی که منطقه حفاظت شده کرکس نطنز، پناهگاه حیات وحش در این منطقه است، مطابق با قانون با شکارچیان غیرمجاز و شکارچیانی که وارد منطقه حفاظت شده شوند، به سختی برخورد می‌شود.

کد خبرنگار: 13093


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: