• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

کیفیت آب اصفهان هیچ مشکلی ندارد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه هیچ خطری از لحاظ کیفیت آب شهروندان اصفهانی را تهدید نمی کند، گفت: تا زمانی که سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ وارد شبکه نشود، ناچار هستیم برای جلوگیری از قطعی و کمبود آب در فصول گرم سال، از منابعی به جز تصفیه خانه استفاده کنیم.

ناصر اکبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص کیفیت آب اصفهان با توجه به گرمای هوا و ورود برخی چاه ها به مدار، اظهار کرد: همواره موضوع کیفیت و سلامت آب در استان اصفهان که ذهن مردم را درگیر کرده است، بنابراین خط قرمز وزارت نیرو، کیفیت آب است.

وی با بیان اینکه کیفیت آب برای ما نسبت به کمیت آن از اهمیت بیشتری برخوردار است، افزود: کیفیت آب در شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با دقت آزمایش می‌شود و ما اجازه ورود هیچ چاه بی کیفیتی را به شبکه نداریم.

معاون بهره ‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، بهترین چشمه و تصفیه کننده آب، را منابع آبی زیرزمینی دانست و تاکید کرد: ملاک ما کیفیت آب چاه و یا تصفیه خانه است و این در اولویت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان قرار دارد. 

وی در خصوص گلایه مردم نسبت به تغییررنگ آب، گفت: رنگ آب به هیچ وجه تغییری پیدا نکرده است، زیرا کدورت آبی که وارد شبکه می‌شود باید مطابق استاندارد زیر 1 NTU باشد و در حال حاضر نظارت در شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به طور کامل انجام می شود و در صورت وجود هر مشکلی قبل از ورود آب به شبکه، تذکر لازم داده خواهد شد.

اکبری با تاکید بر اینکه مزه آب به ذائقه بستگی دارد، افزود: همان طور که آب موجود در آب معدنی ها یکسان نیست و هرکدام از لحاظ فنی مشخصات خاص خود را دارد، آبی که وارد هر یک از شهرستان ها یا شبکه آبرسانی می شود، متفاوت و هر یک ویژگی های خاص خود را دارد، درنتیجه طعم آب ارتباطی با کیفیت آن ندارد و از نظر کیفی هیچ خطری شهروندان اصفهانی را تهدید نمی کند.

وی در رابطه با کمبود آب در فصول گرم سال در استان اصفهان، اظهار کرد: تا زمانی که سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ تکمیل و وارد شبکه نشود، ناچار هستیم در فصول گرم سال از منابعی غیر از تصفیه‌خانه برای رفع کمبود و جلوگیری از قطعی آب در شبکه استفاده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: