• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-2495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان:

بیش از ۱۸ هزار نفر در اردستان تست فشار خون دادند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: از ابتدای شروع طرح ملی غربالگری فشارخون در اردستان بیش از ۱۸ هزار نفر تست فشار خون دادند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، مهیار حاجی مالیان ظهر امروز(دوشنبه) در نشست خبری، اظهار کرد: از آغاز این طرح ملی فشار خون تا کنون بیش از ۱۸ هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال غربالگری شده‌اند.

وی افزود: جمعیت هدف که شامل افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی هستند که بالغ بر ۲۵ هزار نفر بوده که تا کنون ۱۸ هزار نفر از آنان غربالگری شده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه میزان مشارکت در این برنامه بیش از ۷۲ درصد بود، گفت: تعداد افراد ثبت شده در سامانه سیب ۱۵۹۴۶ نفر است.

حاجی مالیان با بیان اینکه ۸۳۳۳ نفر از این تعداد افرادی بودند که دارای فشار خون طبیعی هستند تصریح کرد: همچنین تعداد ۳۵۷۹ نفر افراد مبتلا به بیماری فشار خون بالا هستند.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۶۱۸ نفر مبتلا به فشار خون با فشار خون کنترل شده هستند، اضافه کرد: تعداد ۴۱۴ نفر افراد مبتلا به فشار خون با کنترل نامطلوب هستند. همچنین تعداد ۳۳۰ نفر افراد مشکوک به بیماری فشار خون و تعداد ۳۶۷۰ نفر افراد دارای فشار خون طبیعی ثبت شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه تعداد ۳۴ ایستگاه ثابت و ایستگاه موقت از داوطلبان تست فشار خون می‌گیرند، گفت: تعداد ۸۸ نفر از افراد آموزش دیده این فرایند را انجام می‌دهند.

حاجی مالیان با بیان اینکه از ابتدای طرح ملی کنترل فشار خون اطلاع‌رسانی کامل از طریق مکاتبه با ادارات دولتی و کارخانه‌ها، استفاده از فضای مجازی، نصب بنر در میادین اصلی شهر و سخنرانی در نماز جمعه انجام شده است، گفت: افرادی که هنوز فشار خون آن‌ها اندازه‌گیری و در سامانه ثبت نگردیده هر چه سریع‌تر به مراکز بهداشتی و ایستگاه‌های فعال در سطح شهر و روستاها مراجعه و نسبت به کنترل فشار خون خود اقدام کنند.

کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: