• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری استان:

تکمیل فاضلاب مناطق شرقی اصفهان از مطالبات جدی مردم است

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری استان اصفهان گفت: تکمیل فاضلاب مناطق شرقی اصفهان از مطالبات جدی مردم این منطقه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امیرحسین حکمتیان امروز (سه شنبه) در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه جويي در مصرف آب در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه انتقال پساب به فولاد مبارکه، اظهار کرد: این پروژه نتایجی از جمله کاهش برداشت از رودخانه زاینده رود را در پی داشت. پروژه فاضلاب شهرستان مبارکه از سال 73 با اعتبارات عمرانی آغاز شده و به طور متوسط سالی چهار درصد پیشرفت داشت، اما از زمان قرارداد با فولاد مبارکه، سرعت اجرا به 66 کیلومتر در سال رسید که افزایش 16 برابری است و در بازه زمانی دوساله به هدف نزدیک شد.

وی با بیان اینکه اگر این پروژه با اعتبارات عمرانی و دولتی انجام می شد 85 سال دیگر طول می کشید، خاطرنشان کرد: اما با قراردادی که با صنعت فولاد منعقد کردیم، زمان پروژه به سه سال کاهش یافت. هدف این است که این پروژه که از پروژه های نادر فاضلاب در سطح کشور است، تا پایان سال 98 در کل شبکه گذاری فاضلاب در شهرستان مبارکه انجام شود.

 معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری استان اصفهان، تصریح کرد: در پروژه فاضلاب شهرستان لنجان نیز پیشرفت فیزیکی 93 درصدی را شاهد هستیم که به جای 83 سال، ظرف سه سال به نتیجه می رسد. 

حکمتیان تاکید کرد: فاضلاب مناطق شرقی شهر اصفهان از مطالبات جدی مردم این مناطق است. حدود 120 کیلومتر شبکه گذاری فاضلاب باید در این مناطق انجام شود که تاکنون 15 میلیارد تومان برای زیرساخت ها هزینه کرده ایم و پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد داشته است.

وی ادامه داد: این پروژه عظیمی است که نیاز به اعتبارات ویژه ای دارد. قرار است از نیمه دوم سال در بخش محلات و تکمیل فاضلاب این بخش ها وارد شویم و در یک بازه زمانی 2 تا 3 ساله کل این مناطق را تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار داده و درصد پوشش شبکه فاضلاب اصفهان را به صد درصد برسانیم. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: