• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-3795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بوستان مالیات در نیاسر به بهره برداری رسید

رییس شورای اسلامی شهر نیاسر گفت: بوستان مالیات این شهر در زمینی به ماحت سه هکتار به بهره برداری رسید.

مهدی تقی پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: بوستان مالیات شهر نیاسر با وسعت سه هکتار در حاشیه بلوار خلیج فارس ساخته شده است.

وی گفت: نامگذاری یکی از اماکن عمومی شهرستان به نام مالیات، نقطه عطفی در راستای بیان هزینه کرد مالیات است.

تقی پور افزود: بهره برداری از استخر ذخیره آب با ظرفیت ذخیره سازی هشت هزار مترمکعب و با صرف هزینه 10 میلیارد ریال از محل اعتبارهای شهرداری نیاسر و بخش خصوصی از دیگر برنامه های آخرین روز هفته ملی صرفه جویی در مصرف آب است.

رییس شورای اسلامی شهر نیاسر گفت: این طرح، از مصوبه های شورای اسلامی شهرستان کاشان در  بهمن سال گذشته است که با هدف فرهنگ سازی پرداخت مالیات به عنوان یک مسوولیت اجتماعی اجرا شده است.

تقی پور افزود: نیاسر یکی از مراکز مهم تولید گل محمدی، گلاب و عرقیات گیاهی است. نیاسر در دامنه کوه های کرکس قرار گرفته که با وجود چشمه پر آب اسکندریه و قنات های زیاد ۸۰۰ هکتار از زمین های این شهر به زیر کشت گل و گیاهان دارویی رفته است.

به گزارش ایسنا، شهر نیاسر، در فاصله ۲۴ کیلومتری شمال غربی کاشان قرار دارد که در فاصله ۲۴۰ کیلومتری تهران و ۲۶۰ کیلومتری شهرستان اصفهان قرار دارد. نیاسر شهری قدیمی است که تمام تاریخ و قدمت خود را مدیون چشمه آبی است که به نام چشمه اسکندریه شناخته می شود. غار تاریخی رئیس، چهار طاقی ساسانی، آبشار و گلستان های گل محمدی از جمله جاذبه هایی است که سالانه هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی را به نیاسر جلب می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: