• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-3995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کاهش 28 درصدی طلاق در اردستان

رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت: از سال گذشته تاکون آمار طلاق در شهرستان اردستان کاهش ۲۸ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، محمدرضا کبیری عصر چهارشنبه در نشست خبری، اظهار کرد: طی یك سال گذشته حدود ۹ هزار و ۲۷۷ پرونده در دادگستری این شهرستان ثبت شده که حدود ۹ هزار ۶۱ پرونده مختومه شده است.

وی با بیان اینکه در اولویت بندی موضوع پرونده های دادگستری اردستان همچنان مانند سالهای گذشته آمار تکراری است، افزود: توهین، تصادفات، سرقت، ضرب و جرح عمدی و مواد مخدر پنج اولویت پرونده های دادگستری است که موضوع توهین حدود ۳۸ درصد افزایش داشته است.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه امسال در موضوع پرونده های جرائم با افزایش پرونده مواجه هستیم، گفت: موضوعاتی مانند توهین، تصادفات، سرقت، ضرب و جرح، مواد مخدر، مطالبه وجه، تامین خواسته(توقیف اموال)، دعاوی خانواده، مطالبه خسارت و خلع ید افزایش داشته است.

کبیری با بیان اینکه از سال گذشته تاکون آمار طلاق در شهرستان اردستان کاهش ۲۸ درصدی داشته است، تصریح کرد: همچنین مطالبه مهریه کاهش ۴۴درصدی داشته که شاید نحوه تغییر مطالبه مهریه در کاهش آن بی تاثیر نبوده است.

وی با بیان اینكه در شهر اردستان دفتر خدمات قضایی وجود ندارد افزود : راه اندازی این دفتر تا حدودی زیادی از رفت و آمدهای مردم به دادگاه جلوگیری می کند که مسئولان استان باید در این خصوص اقدام کنند. همچنین تشکیل دفتر مصلحان خیر خانواده در حال پیگیری و اقدام است.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینكه شورای پیشگیری از وقوع جرم تقریبا به صورت فصلی در دادگستری اردستان برگزار شده است، خاطرنشان كرد: در این شورا اعضای شورای تامین و اداره های فرهنگی شهرستان عضویت دارند.

کبیری با بیان اینکه میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگستری اردستان یک ماه است، گفت: بیشترین دلایل پرونده های طلاق موضوعات اقتصادی و مواد مخدر است و بیش از 50 درصد آن به صورت توافقی است.

کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: