• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-4395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کتابدار خمینی شهری:

قصه گویی روشی برای آموزش ارزش‌های اجتماعی است

قصه گویی خمینی شهری در نخستین جشنواره ملی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور شایسته تقدیر شد.

مصطفی جعفری خوزانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در خمینی شهر قصه‌گویی را به عنوان روشی برای آموزش ارزش های اجتماعی و اخلاقی مطرح کرد و افزود: قصه دربارۀ انسان‌ها و اشیاء به صورتی متفاوت و با زبانی خوشایند است و افراد را به آموختن ترغیب می‌کند. در نخستین جشنواره ملی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور شایسته تقدیر شناخته شدم.

کتابدار خمینی شهری در مورد این جشنواره گفت: برای اولین بار نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری جشنواره قصه گویی سعی بر تقویت بخش قصه گویی کتابخانه ها داشته است.

وی افزود: سال گذشته نهاد کتابخانه های عمومی فراخوان جشنواره را اعلام کرد که حدود یک چهارم کتابدارهای سراسر کشور، اعضا، مربیان و مربیان کانون های پرورش فکری در آن شرکت کردند.

کتابدار فرهنگسرای کوثر خمینی شهر با اشاره به تاثیر قصه گویی در پرورش خلاقیت کودکان گفت: در مرحله اول جشنواره با قصه "آش سنگ" و با موضوع خشکسالی در جشنواره شرکت کردم . در مرحله منطقه ای نیز که در کاشان و با حضور سه استان اصفهان، یزد و اراک برگزار شد با موضوع برف شرکت کردم که در این دور برگزیده و به مسابقات کشوری راه یافتم.

جعفری خوزانی  در مورد دور نهایی مسابقات گفت: مرحله کشوری جشنواره نیز طی 3 روز با اجرای برنامه قصه گویی از سوی 56 قصه گو در استان مازندران برگزار شد که من با موضوع سیل و همیاری در بحران در این جشنواره قصه گویی کردم. در نظر دارم که در جشنواره سال آینده با قصه های بومی خمینی شهر در جشنواره شرکت کنم.

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره ملی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی از آذرماه ۹۷ در ۳ محور کلی «موضوع آزاد، دینی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس با درون‌مایه آموزشی، تربیتی»، «ادبیات عامه (فولکلور)، شاهنامه» و «قصه گویی با گویش محلی» آغاز شد و رقابت های مقدماتی در ۸ منطقه در سطح کشور برگزار شد که ۵۶ کتابدار به مرحله نهایی راه یافتند و در این مرحله از ۲۷ تا ۳۰ خرداد به میزبانی مازندران در ساری با یکدیگر به رقابت پرداختند که براساس آرای داوران، ۴ نفر به عنوان برگزیده و ۳ نفر به عنوان شایسته تقدیر در این جشنواره معرفی شدند.

برگزیدگان:

خدیجه جولایی از بوشهر
طوبی شیرکانی از بوشهر
پرشنگ سنگین آبادی از کردستان
و سعیده عزیزی از فارس

شایستگان تقدیر:

سمیه اصحاب صحف از یزد
مصطفی جعفری خوزانی از اصفهان
و اکرم فتحی از مازندران


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: