• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان:

هنوز 17 کیلومتر از 27 کیلومتر تونل گلاب باقی مانده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تاکنون 10 کیلومتر از 27 کیلومتر تونل گلاب احداث شده است و باید 17 کیلومتر باقی مانده دیگر احداث شود تا وضعیت آبی اصفهان بهبود پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، مهدی مزروعی صبح امروز(یکشنبه) در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: تونل گلاب یک و دو یک تونل 27 کیلومتری است که تا امروز 10 کیلومتر آن آماده شده است که فقط آبرسانی کاشان را می تواند انجام دهد و کلانشهر اصفهان به همراه 15 شهرستان دیگر منتظر افتتاح 17 کیلومتر دیگر هستند.

وی با اشاره به اینکه 17 کیلومتر دیگر تونل گلاب باقی مانده است و باید این موضوع در دستور کار قرار گیرد، افزود: ظرفیت تصفیه خانه بابا شیخ علی بیش از این نیست و چاه های آبرسانی هم از مدار خارج شده اند و بیش از این آبرسانی برای اصفهان بزرگ امکان پذیر نیست پس باید مدیران شهری صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند.

 مشکل آب در اصفهان حاصل نبود گفت‌و‌گو است

همچنین نصیر ملت- رییس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و حقوقی شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکری، اظهار کرد: امروز در اصفهان بزرگ با کمبود آب شرب و خشکی زاینده رود مواجه هستیم، این وضعیت حاصل مشکل نداشتن گفت‌و‌گو است و این ایراد وارد است که برای به دست آوردن حقوق خود منطقی گفت و گو نکردیم.

وی افزود: بر اساس تبصره ماده سه، صرفا شهروندان اصفهانی عوارض توسعه خط دوم آبرسانی اصفهان بزرگ را پرداخت خواهند کرد، این درحالی است که همه شهروندان شهرهای منتفع باید این کار را انجام دهند.

ملت خاطرنشان کرد: برای تونل بهشت آباد سه استان اصفهان، یزد و کرمان قرار بوده است در کنار هم باشند، اما به دلیل تعریف خط دیگری برای دو استان کرمان و یزد، قرار است این تونل به لوله تبدیل و به اصفهان برسد و این یک ایراد است، اصلی ترین متضرر استان اصفهان خواهد بود چراکه یزد و کرمان جدا شده اند و استانداری اصفهان و شورای شهر اصفهان باید جدی موضوع تونل بهشت آباد را دنبال کنند چرا که  تصمیم جدید برای این تونل می تواند برای آینده اصفهان آسیب زا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: